Pobjeda za kraj

Piše: Reprezentacija.me 812 pregleda Dodaj komentar

RajsSrbijaOdlična partija i pobjeda košarkaša Crne Gore za kraj Eurobasketa – ”crveni” su u posljednjem meču savladali Srbiju 83:76, u meču bez rezultatskog značaja, jer su kolo prije kraja izgubili sve šanse za drugu fazu šampionata. Na kraju dvije pobjede i tri poraza, skor je izabranika Luke Pavićevića. Ostaje žal, zbog načina na koji smo izgubili ta tri duela, jer Vučević i drugovi sigurno da imaju kvalitet za mnogo više. Ono što je sigurno, da u najtežoj grupi, Crnu Goru na ovom šampionatu, niko nije nadigrao.

Srpski košarkaši, koji su u prošlom kolu izborili plasman u drugu fazu, bolje su počeli meč i u sedmom minutu imali su prednost od 11 poena (19:8). Crna Gora je prvi put izjednačila u 13. minutu (27:27), a u prvo vođstvo došla je u 22. minutu (38:37). Crna Gora je odlučujuću prednost stekla sredinom posljednje četvrtine, kada je serijom 10:0 u 36. minutu povela 74:62. Srbija je u nastavku uspjela da smanji zaostatak, ali ne i da ugrozi trjumf izabranika selektora Luke Pavićevića.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Tajris Rajs sa 12, dok su po 11 poena postigli Milko Bjelica i Bojan Dubljević. Dvocifren učinak imao je i Aleksa Popović sa deset koševa. U srpskoj selekciji najbolji je bio Raško Katić sa 19 poena.

JESENICE – Dvorana ”Podmežakla arena”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Arteaga (Španija), Cerebuh (Italija), Petek (Slovenija).

CRNA GORA – Srbija 83:76 (19:25, 15:12, 20:21, 29:18)

Strijelci:

CRNA GORA: A. Popović 10, Ivanović 8, Vučević 8, Dubljević 11, Rajs 12, Bakić 2, M. Bjelica 11, Sekulić 6, Sead Šehović 7, Suad Šehović 8,

Srbija: Katić 19, N. Bjelica 11, Kalinić 7, Bogdanović 14, Štimac 4, Gagić 6, Nedović 5, Anđušić 3, Micić 4, Nemanja Krstić 3,

Lične greške:

CRNA GORA: Sekulić 3, Suad Šehović 5, Rajs 1, Vučević 3, M. Bjelica 2, Sead Šehović 4, Bakić 1, Dubljević 1, A. Popović 1, Ivanović 1,

Srbija: Bogdanović 3, Micić 3, Katić 3, Anđušić 1, Gagić 4, N. Bjelica 2, Nemanja Krstić 1, Štimac 1,