Pobjeda vrijedna baraža: Crna Gora preko Kipra do plej-ofa Lige nacija

Piše: Vladan 382 pregleda Dodaj komentar

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore pobjedom nad Kiprom (2:0) obezbijedila je nastup u baražu za ulazak u Ligu B UEFA Lige nacija.

Naša selekcija odigrala je još jedan dobar meč u finišu grupe C3, čime je došla do statusa jedne od tri najbolje drugoplasirane ekipe u Ligi C.

– Prvo poluvrijeme je bilo dosta slabo, možda kao posljedica utakmice sa Farskim Ostrvima. Nakon 45 minuta, vidjeli smo da neće biti tako lako i odigrali smo mnogo bolje u nastavku, na kraju zasluženo slavili. Ako vratimo film na cijeli ciklus, sjetimo se poraza od Azerbejdžana kod kuće, pobijedili su nas iz jedinog šuta. Ovog puta smo bili dobri na oba dijela terena, posebno u nastavku. Mogli smo da damo još koji gol jer je bilo lijepih akcija, kazao je selektor Mirko Marić.

Prvi dio meča na ,,DG areni“ protekao je u dosta izjednačenoj igri, gdje je finiš pripao Crnoj Gori. Prvo je Jelena Vujadinović bila zamalo neprecizna, da bi zatim golmanka gošći u dva navrata sjajno intervenisala kod šuteva Helene Božić.

Ipak, već početkom drugog poluvremena tresla se mreža Kipra. Nakon lopte Vujadinović, Slađana Bulatović je lijepo pogodila u dalji ugao.

Uslijedili su šanse Jasne Đoković i Armise Kuč, međutim, rezultat se nije mijenjao do 74. minuta. Tada je Kuč odlično reagovala na centaršut Bulatović i postavila konačan rezultat.

Crnu Goru 11. decembra očekuje žrijeb za baraž, u kojoj će joj rival biti jedna od tri najbolje trećeplasirane ekipe iz Lige B.

CRNA GORA – KIPAR 2:0