Pobjeda u posljednjoj provjeri: Budućnost bolja od Splita

Piše: Ognjen 845 pregleda Dodaj komentar
Plavo bijeli su u poslednjoj provjeri pred ABA Superkup slavili u SC “Morača” protiv ekipe Splita rezultatom 94:70.

Budućnost je sjajnom igrom u drugom dijelu meča slavila protiv ekipe Splita. Nakon prvih deset minuta rezultat je bio 21:19. U prvoj dionici najbolji igrač u našoj ekipi bio je Hassan Martin koji je u prvom kvartalu postigao 7 poena. U drugoj četvrtini viđena je ujednačena borba dvije ekipe, da bi izabranici Slobodana Subotića u drugom poluvremenu slomili otpor gostiju i zasluženo slavili rezultatom 94:70.
Najefikasniji pojedinac na meču bio je Petar Popović koji je postigao 16 poena uz dvije pogođene trojke iz dva šuta. Popovića je u stopu pratio i novajlija, Hassan Martin koji je upisao 15 poena pri čemu je dodao 5 skokova, jednu ukradenu loptu i jednu rampu. Martins Meiers i Scot Bamforth su upisali po 13 poena.
Svi igrači našeg tima upisali su se u listu strijelaca.
Košarkaši Budućnosti preksjutra putuju u Zagreb, gdje ih očekuje ABA Superkup. Plavi u prvom kolu Superkupa igraju sa ekipom Cibone 27. septembra.