Pobjeda omladinaca u Skoplju

Piše: Vladan 785 pregleda Dodaj komentar

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore minimalnim rezultatom savladala je Sjevernu Makedoniju u prvoj od dvije prijateljske utakmice ovih ekipa.

Na stadionu ,,Boris Trajkovski“ u Skoplju ,,sokoli“ su pružili veoma dobru partiju, u kojoj su mogli da dođu i do ubjedljivijeg trijumfa.

– Veoma dobro smo ušli u utakmicu, u prvom poluvremenu osim gola stvorili još nekoliko dobrih prilika. U nastavku je Makedonija bila ofanzivnija, mi smo u nekim situacijama morali biti smireniji, ali smo ipak uspjeli da sačuvamo gol. Moramo biti zadovoljni, ovo je veoma važna pobjeda za nas, istakao je selektor Milorad Peković.

Crna Gora je u 24. minutu imala prvu šansu na meču, ali je golman domaćih odbranio udarac Ivana Vukčevića sa desetak metara. Pet minuta kasnije Luka Todorović je probao, ali je čuvar mreže Sjeverne Makedonije bio siguran.

Ipak, u 34. minutu je kapitulirao. Kenan Nikočević je centrirao sa lijeve strane, a Ivan Vukčević sa 12-13 metara sjajno glavom pogodio mrežu domaćih.

U nastavku je dobru šansu imao i Nikola Mudreša, međutim, njegov šut sa nekoliko metara završio je iznad prečke.

Makedonci su najbolju šansu imali u 75. minutu, kada je Vane Tasevski pogodio prečku.

Naredni meč isti rivali odigraće u četvrtak 6. juna, sa početkom u 12 časova.

SJEVERNA MAKEDONIJA – CRNA GORA 0:1