Pobjeda nad Meksikom za kraj ovogodišnje Svjetske lige

Piše: Ognjen 737 pregleda Dodaj komentar

Crna Gora je u posljednjem kolu turnira Svjetske lige u Tunisu savladala Meksiko 3:1 (18:25, 25:17, 25:22, 25:19), ali je zbog ispuštenog seta na startu meča izgubila i teoretske šanse da se domogne završnog turnira, koji će se sljedećeg vikenda odigrati u Frankfurtu.

Da su izabranici Slobodana Boškana savladali sa nulom Meksikance, nadali bi se u večerašnji trijumf Tunisa nad Venecuelom, kako bi ponovili prošlogodišnji uspjeh, kada su bili na završnici u Bratislavi.

Ipak, na kraju su morali da se zadovolje pobjedom 3:1, istovjetnom kao prethodnog vikenda protiv istog rivala u Meksiko Sitiju.

Crna Gora je drugi nastup u Svjetskoj ligi završila sa četiri pobjede i dva poraza, od Venecuele i Tunisa u teškim mečevima po pet setova.

Naši odbojkaši su samo u prvoj trećini uvodne dionice bili na nivou. Sve je funkcionisalo do vođstva 10:7, čak četiri poena stigla su iz bloka, a onda su se vratili problemi iz prethodnih mečeva.

Prije svega na prijemu, koji je flot servisom poremetio Kordova, pa je Meksiko vodio 13:11, a na drugom tehničkom tajm autu 16:12. Tada je bilo jasno da set polako ide u ruke rivala, koji je rutinski priveo set kraju u svoju korist sa 25:18, a nije pomogla ni promjena na prijemu, kada je Božidar Ćuk zamijenio Ćaćića.

Potpuno drugačija slika viđena je u ostatku utakmice. Od prve lopte u drugom setu Crna Gora je zagospodarila terenom i nakon startnih 4:0 selektor Meksika pozvao je tajm aut. Nije to promijenilo odnos snaga na terenu, jer je već poslije asa Bojića za 12:5 bilo jasno da će naša reprezentacija uspjeti da vrati ravnotežu u ovu utakmicu. Prijem je bio stabilniji, napad raznovrsniji, a blok je u nekoliko navrata odlično odradio posao i na kraju smo se revanširali Meksikancima i sa 25:17 izjednačili rezultat.

Poslije izjednačene igre do polovine trećeg seta, Crna Gora je uoči drugog tehničkog tajm auta zahvaljujući dobrim servisima udaljila tehničara Meksika od mreže pa je naš tim u tim trenucima stekao prvu osjetniju prednost, 16:12.
U finišu su Meksikanci uspjeli da priđu na 22:20, ali ne i ugroze Crnu Goru koja je sa dva poena Minića, uz blok Gojka Ćuka zaključila set sa 25:22.

Kao i u drugoj dionici, naš tim je sa 4:0 otvorio četvrti set, da bi kod rezultata 12:4 moglo da se nasluti da naš tim ide ka pobjedi. Uspjeli su da zahvaljujući malom opuštanju crnogorskih odbojkaša Meksikanci smanje na 14:11, ali je brzo naš tim vratio pet – šest poena viška i rutinski završio utakmicu u svoju korist sa 25:19.

Aleksandar Minić i Marko Bojić osvojili su po 15 poena, jedan više od Božidara Ćuka.
Sa druge strane, najbolji učinak imao je Samuel Kordova sa 16 poena.
Crna Gora – Meksiko 3:1 (18:25, 25:17, 25:22, 25:19).
Crna Gora: Minić, Dabović, Babić, G.Ćuk, Strugar, Ćaćić, Lakčević (libero 1), Bojić, Radunović, B.Ćuk, Milić, Vukašinović, Ječmenica, Popović (libero 2).
Meksiko: D.Vargas, Ramirez, M.Vargas, H.Ranhel (libero), Perales, Kvinjones, P.Ranhel, Barajas, Kordova, Agilera, Pasos, Oreljana.