Pobjeda djevojaka nad Kosovom za oproštaj od kvalifikacija

Piše: Ognjen 231 pregleda Dodaj komentar

Odbojkašice Crne Gore potvrdile su pobjedu iz Podgorice protiv selekcije Kosova, rezultatom 3:1 (25:19, 14:25, 25:19, 25:14).

Igra naših odbojkašica protiv reprezentacije Kosova na početku prvog seta bila je ujednačena, ali su onda crvene pokazale svoj kvalitet i „odlijepile“ se na četiri poena prednosti (13:9), koju  su  sačuvale do kraja i povele 1:0 (25:19).

Blagu prednost u drugom setu imale su odbojkašice Kosova (5:3), koja je prerasla u četiri poena zaostatka za naše odbojkašice (8:4). Totalni pad igre naših odbojkašica u drugom setu, pa je taj dio igre pripao selekciji Kosova za izjednačenje u setovima 1:1 (25:14).

Znatno bolja igra naših odbojkašica u trećem  setu, selekcija Kosova je uvijek bila tik uz odbojkašice Crne Gore, ali izabranice Nikole Masoničića nijesu dozvolile da Kosovo povede u setovima (25:21).

Na startu četvrtog seta naše odbojkašice dozvolile su reprezentaciji Kosova samo tri poena, pa su imale  velikih devet razlike prednosti (12:3). Konstantnu razliku su održavale tokom cijelog seta (17;9) i na kraju zabilježile pobjedu koja im donosi tri boda i bar utjehu što nisu izborile plasman na Evropsko prvenstvo.

Crna Gora – Kosovo 3:1 (25:19, 14:25, 25:21, 25:14)

Nitra – Gradska dvorana. Igrano bez prisustva publike.

Sudije: Tilman  (Mađarska), Geldof (Holandija)

Crna Gora: Veljković 14, Perović 23, Cvijović 13, Cenović, Tuševljak, Roganović 1, Petranović, Vukčević,  Šušić, Petrović 6, Đurović , Labović, Dragović 10,

Kosovo: Zyla  Kadriu, Bleona  Kadriu 16 , Bajraktari, Ramadani 10, Jaha 4,  Venera  Kadriu 10, Egzona 2, Avdyli, Sylejmani 14, Ilazi 12, Hyseni,  Selmani, Hoxha, Mehmeti.