Pobjeda Crne Gore, Osmajić presudio Grcima!

Piše: Ognjen 330 pregleda Dodaj komentar

Prvijencem Milutina Osmajića u dresu sa državnim grbom, fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je u prijateljskom meču u Podgorici selekciju Grčke 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 59. minutu. Osmajić je nakon sjajne asistencije savladao raspoloženog Vlahodimosa.

Golman Benfike je zaslužan što Crna Gora nije slavila ubjedljivije. Vlahodimos je imao nekoliko intervencija, naročito u prvom poluvremenu kada su pokušavali Krstović, Jovetić i Osmajić.

Nakon pogotka asa Bandirme dobru priliku imao je i Tomašević, ali je i u toj situaciji Vlahodimos bio na visini zadatka.

Crna Gora je značajno popravila utisak u odnosu na prikazano u Jerevanu i napravila kvalitetnu uvertiru pred B Ligu naciju u junu.

Selektor Miodrag Radulović ispunio je obećanje. Dao je šansu svim igračima, a večeras su priliku da debituju dobili Krstović, Rakonjac, Janjić i Drešković.

Grčka nije uputila nijedan udarac u okvir Mijatovićevog gola, ali je umalo stigla do remija. Pelkas je u drugom minutu sudijske nadoknade lijepo plasirao loptu, a ona je otišla tik uz lijevu stativu.

“Sokoli” su upisali prvu pobjedu u prijateljskim utakmicama još od 19. novembra 2019. godine kada su takođe u Podgorici bili bolji od Bjelorusije.

CRNA GORA – GRČKA 1:0 (Osmajić 59)