Pobjeda Budućnosti u derbiju, Jedinstvo iznenadilo Rudar

Piše: Reprezentacija.me 241 pregleda Dodaj komentar

Svih pet mečeva šestog kola EPCG Superlige odbojkašica odigrano je u subotu, 4. novembra. Herceg Novi nastavio je sa dominacijom i nakon gostovanja u Baru, Budućnost Volley ostvarila veliku pobjedu nad ekipom Galeb Liko Soho Group-a, Albatros slavio u uzbudljivom meču sa Mediteranom, a Morača i Jedinstvo sigurnim predstavama zaključili su rundu.

Odbojkaški program u Baru otvoren je derbijem između rekordera po broju titula, Luke Bar i branioca trofeja, ekipe Herceg Novog. Ipak, završen je bez problema za Novljanke, koje su dobile utakmicu 3:0 (25:20, 25:19, 25:15). Do nove maksimalne pobjede prvaka Crne Gore predvodile su Dijana Vuković i Kelsi Veltman sa po 13 poena, dok je u timu Vladimira Milačića jedina dvocifrena bila reprezentativka Crne Gore, Dušanka Petrović sa 11 poena. Herceg Novi je stoprocentan, Luka Bar pretrpjela je drugi poraz u sezoni.

Drugi put poražen je i drugi barski tim, Galeb Liko Soho Group, kom je Budućnost Volley dozvolio samo set. U meču u sportskoj dvorani Srednje medicinske škole u Podgorici domaćin je preokrenuo i slavio 3:1 (23:25, 25:22, 25:23, 25:21). Ponovo je Anđela Kukobat napravila razliku – utakmicu je završila sa 21 poenom, 16 je imala Mileva Magdelinić, 11 je osvojila Darja Popović, po 10 Lana Rakočević i Milena Ćetković. Najbolja igračica Galeba bila je Natalija Vlaović, sa 18 poena, Marija Bojić sakupila je 13, kapitenka Teodora Čavić 12 poena.

Najviše neizvjesnosti viđeno je u SC “Igalo”, gdje je ekipa Albatrosa bila bolja od Mediterana rezultatom 3:2 (22:25, 25:14, 25:10, 18:25, 15:6). Utakmicu, koja je trajala skoro 90 minuta i donijela 185 poena, obilježile su četiri dvocifrene igračice domaćina i kapitenka Mediterana, Vanja Matunović, koja je osvojila čak 26 poena. Ipak, izostala je veća podrška saigračica, a ekipu Branke Obradović krasio je upravo timski duh. Ponovo su se istakle srednje blokerke, Viktorija Položevec sa 17 i Milica Đukić sa 16 pona. Marija Valjarević osvojila je 15, Jelena Bijelović 12 poena. Albatros je tako došao do druge ovosezonske pobjede, a Mediteran ostao na jednom trijumfu.

Posljednja dva meča završena su u tri seta, iako su obje utakmice mogle duže da traju. U drugom duelu u glavnom gradu u šestom kolu Morača je slavila protiv Akademije 3:0 (25:19, 25:19, 25:22). Anastasija Krgović vodila je domaćina do trećeg trijumfa, sa 17 poena, dok je Sanja Rudan osvojila 15. U četvrtom porazu Akademije 14 poena imala je Majda Čakar, devet Anastasija Anđelić.

Nakon serije od dvije pobjede na startu, Rudar je nanizao četiri poraza. Posljednji je doživio u derbiju sjevera sa ekipom Jedinstva, koje je slavilo u Pljevljima 3:0 (25:22, 25:22, 25:22). Sva tri seta donijela su neizvjesnost, ali domaćin  SC “Ada” nije mogao preko 22 poena ni u jednom od setova. Odličan tandem Bjelopoljki, Gordana Madžgalj – Naida Hadžibegović, sa po 15 poena,  anulirao je dobru partiju Mione Vučetić, koja je osvojila 17, a u timu Rudara istakla se još Kristina Gazdić sa 10 poena.