Pobjeda Budućnosti na Šćepovom debiju u “Morači”!

Piše: Ognjen 795 pregleda Dodaj komentar
Foto - ABA League

Nakon senzacionalnog trijumfa nad Cedevitom u Zagrebu, košarkaši Budućnosti u drugom kolu ABA Lige u “Morači” su savladali Zadar rezultatom 105:89.

Bio je to ujedno i debi igračke legende Budućnosti, u novoj ulozi trenera, pred publikom koja dobro pamti sve njegove uspjehe. I vratio se kao pobjednik.

Prva četvrtina bila je potpuno ujednačena. Igralo se koš za košem a završena je rezultatom 25:25.

Drugu četvrtinu podgorički tim je bolje počeo. Prva 4 minuta drugog perioda bila su dovoljna da Budućnost napravi seriju 13:3 i dođe do vođstva 38:28. Prednost su održavali do kraja pa su na polivrijeme otišli sa plusom od 11 poena (57:46).
I u drugom poluvremenu Budućnost je nastavila u svom ritmu. Na prvom tajm-autu u trećoj četvrtini, na 5:12 do kraja, “plavi” su došli do plus 20 – 70:50. U 6 .minutu trećeg kvartala Markus Vilijams je probudio publiku sjajnom asistencijom, ‘non look’ pasom, i pokazao o kakvom vrhunskom igraču se radi. Još jednom podsjetio da je klasa u njegovom slučaju definitvno vječna. Na kraju trećeg perioda Zadar je uspio da smanji razliku pa su kod rezultata 80:60 malo povezali redove i u poslednju dionicu ušli sa minusom od 14 poena.
U četvrtom kvartalu gostujuća ekipa je pokušavala da se spusti na jednocifremu prednost što je i uspjela u 5. minutu kada je bilo devet poena razlike (87:78). Odmah potom Subotić je bio precizan sa linije bacanja i vratio svojoj ekipi dvocifrenu prednost (89:78).
Nisu Zadrani imali snage da eventualno ugroze pobjedu Budućnosti u posljednjim minutima tako da su “plavi” sigurnom igrom došli i do druge pobjede u novoj sezoni regionalnog takmičenja. Priliku da se upiše u listu strijelaca dobio je i mladi Baćović na samom kraju duela.
Izabranike Vlada Šćepanovića predvodio je Sead Šehović koji je postigao 26 poena. Po 18 su dodali Savović (14 skokova) i Džejms. Vranješ je postigao 12 a dvocifren je bio još i Nikolić sa 10.
Treba istaći i učinak Markusa Vilijamsa koji je pored 6 poena imao i čak 12 asistencija.
U poraženom sastavu istakao se Barać sa 23 poena. Po 18 su dodali Brzoja i Marinković.