Po bod za Sutjesku i Budućnost, preokret Rudara u finišu

Meridianbet 1. CFL (24. kolo)

Piše: Reprezentacija.me 230 pregleda Dodaj komentar

Stanje na vrhu Meridianbet 1. CFL ostalo je nepromijenjeno poslije 24. kola – Sutjeska je nakon remija Budućnosti s Arsenalom (1:1) imala šansu da odmakne na ,,plus 4“, ali je s Dečićem odigrala takođe neriješeno (1:1), pa je razlika ostala dva boda u korist Nikšićana, koji imaju i meč više.

Sutjeska je vodila od 78. minuta pogotkom Vajdija Sahlija, a bod Dečiću donio je Draško Božović osam minuta kasnije.

Arsenal je pred praznim tribinama u Radanovićima vodio protiv Budućnosti od 27. minuta i autogola Zorana Petrovića, da bi izjednačio Balša Sekulić u 44.

,,Plavi“ su odigrali loše u nastavku, dok je domaćin propustio četiri šanse, od čega tri velike. Budućnost je mogla da kazni Arsenal u nadoknadi kada je Petar Sekulović ostao sam na drugoj stativi, ali je traljavo reagovao. Na kraju, ne bi ni bilo zasluženo da je tim Miodraga Džudovića osvojio cijeli plijen.

Jedistvo je ostvarilo važnu pobjedu u borbi za opstanak – u Bijelom Polju savladana je Iskra (2:1), koja kao pretposljednja sada zaostaje šest bodova za današnjim rivalom.

Golove su postigli Bojan Vlaović u 12. i Alija Krnić u 32. za Jedinstvo, te Danilo Rađen u 84. minutu za Iskru.

U duelu Jezera i Mornara nije bilo pogodaka.

Zanimljiv meč odigrali su Petrovac i Rudar, a slavili su gosti – 3:2.

Rudar je poveo preko Irfana Šahmana u devetom, preokrenuli su domaći zahvaljujući Vasiliju Radenoviću u 35. i Slobodanu Babiću u 44. minutu, što je bio rezultat na poluvremenu.

Pljevljaci su odigrali sjajan finiš – Luka Boričić je izjednačio u 85, da bi preokret potpisao Dejan Tumbas u 89.

Rudar se na začelju tabele izjednačio s Iskrom.

Tabela: Sutjeska 45, Budućnost 43, Arsenal 34, Petrovac 33, Dečić 32, Mornar 30, Jedinstvo 29, Jezero 27, Iskra 23, Rudar 23 boda.

IZVOR: Pobjeda