“Plavi” ostvarili cilj: Budućnost Voli pobijedila Cedevita Olimpiju za četvrtfinale Evrokupa!

Piše: Vladan 200 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Cedevita Olimpiju 79:66 u meču odluke za plasman u četvrtfinale Evrokupa.

Zanimljiv meč viđen je u Podgorici. Podgorički tim je do velike pobjede došla sjajnom posljednjom četvrtinom, nakon velike borbe, pošto su se tri četvrtine igrale koš za košem.

Košarkaši Dejana Milojevića su morali da pobijede sa više od 4 poena ralike, a takvu prednost do posljednjeg perioda imali su samo jednom, u drugoj četvrtini 33:28.

Mučili su se dosta “plavi” sa šutem za tri poena, imali su loš procenat šuta (3/14 iz igre u prvih 10 minuta), a onda su u poslednjoj četvrtini otvorili “paljbu”, nisu se zaustavljali, prednost je rasla, odbrana je bila izuzetna, a napadački arsenal raznovrsniji. Redom su počeli da rešetaju Nikolić, Dela Vale i Ivanović i podgorički tim je došao do “plus” 11.

Možda i posljednju šansu Ljubljančani su ispustili kada je kod rezultata 75:66 na minut i 40 sekundi prije kraja Peri promašio oba bacanja, a potom napravio faul i poslao Nikolu Ivanovića na liniju penala sa koje je ovjerio trijumf našeg tima.

“Plavi” su među osam najboljih u takmičenju iz kojeg će finalisti obezbijediti plasman u Evroligu.

U četvrtfinalu se sastaju sa Monakom na dvije dobijene utakmice, od 23. do 31. marta.

Melvin Edžim ubacio je 20 poena, uz osam skokova, Nikola Ivanović postigao je 17 koševa, Danilo Nikolić je imao 11 poena i 10 skokova, dok je 11 koševa upisao i Dela Vale.

Kod gostiju 18 poena Blažiča, 12 Džonsa.