Pirova pobjeda Crne Gore, ,,ajkule“ bez završnog turnira

Piše: Reprezentacija.me 595 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolisti Crne Gore neće igrati na završnom turniru Svjetskog kupa.

,,Ajkule“ su u posljednjem kolu turnira u Podgorici savladale Grčku (8:7), što je po prvoj računici trebalo da im donese treće mjesto i vizu za Los Anđeles.

Plan je, međutim, pokvarila Srbija koja je izgubila od Gruzije nakon peteraca (23:22), pa su ,,delfini“, Heleni i naša selekcija nastup završile sa po devet bodova.

Crnoj Gori je bila potrebna pobjeda od makar dva razlike – nije uspjela u tome, pa su uz Španiju dalje prošla Grčka i Srbija zbog bolje gol razlike od naše.

Selekcija Vladimira Gojkovića odigrala je najbolji meč na turniru i propustila veliku šansu jer je 7,36 minuta do kraja povela 8:6. Imala je nekoliko napada da ode na tri razlike, čak tri s igračem više, ali je bila bez rješenja.

Konstadinos Genidunijas je dva minuta i 21 sekund prije kraja to kaznio i odveo Grčku na završni turnir.

IZVOR: Pobjeda