Pet medalja za crnogorske džiu-džicu reprezentativce u Njemačkoj

Piše: Ognjen 221 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska džiu – džicu reprezentacija je na prvenstvu Evrope za takmičare U18 i U21 u Maintalu – SR Njemačka, osvojila dvije srebrne i dvije bronzane medalje u juniorskoj konkurenciji.

Osvajači medalja su:
– Radulović Krsto, II mjesto, borbe -69 kg. Prema riječima trenera Saše Boltića naš takmičar je teško
oštećen od strane Njemaca i po opštem utisku trebao je biti prvi i osvojiti zlatnu medalju.
– Vukčević Anđela, II mjesto, borbe +70 kg,
– Radulović Aleksa, III mjesto, borbe -69 kg,
– Bojanović Mladen, III mjesto, borbe -85 kg.
– Jaredić Savo, V mjesto, borbe -69, imao dvije pobjede i dva poraza.

Duo mix classic par Kaljević Andrej – Nikčević Ljubica i Trninić Luka u borbama -66 kg, izgubili su mečeve u nastupima za bronzane medalje.

Ukupan skor osvojenih medalja je: 1 zlatna, 2 srebrne i 2 bronzane medalje.

Trener Boltić koji je predvodio našu reprezentaciju, ističe, da ukupnim rezultatom zaista možemo biti zadovoljni. Ponašanje naših reprezentativaca na tatamiju i van njega bilo je besprekorno. Izbor selektoraveoma solidan, što se vidi po kvalitetu prikazanog ju-jitsu sporta i postignutim rezultatima.

“Naša reprezentacija i ovog puta nastavila sa kontinuitetom osvajanja medalja na medjunarodnim takmičenjima. I kadeti i juniori su pokazali da crnogorski dži – džicu sport ne treba da brine za svoju budućnost”, saopšteno je iz DŽiu – džicu saveza Crne Gore.