Partizan nakon drame slavio u “Morači” i ovjerio prvo mjesto

Piše: Ognjen 344 pregleda Dodaj komentar

U ranije odloženoj utakmici 22. kola ABA lige, košarkaši Partizana savladali su Budućnost u Podgorici rezultatom 83:82.

Time je Partizan ovjerio prvo mjesto i prednost domaćeg terena, do kraja plej-ofa i u četvrtfinalu će igrati protiv SC Derbija.

“Plavi” će, sa druge strane, u četvrtfinalu na megdan Megi.

Budućnost je uvodne minute utakmice odigrala za nijansu bolje, ali su se gosti veoma brzo probudili i preuzeli rezultatsku kontrolu.

Partizan je već u prvoj dionici pogodio četiri trojke i to je bio glavni razlog njihovog vođstva koja je u finišu drugog kvartala, u par navrata, iznosila i 14 poena (25:39, 27:41), da bi se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 31:41.

Budućnost je nakon pauze izašla na parket s nekom potpuno novo energijom.

Jeste Partizan otvorio drugi igre sa četiri vezana poena, ali je nakon toga podgorički sastav nošen dobrom rolom Erika Grina, ali i podrškom navijača, sredinom trećeg kvartala sveo minus na samo tri ponena, koliko je bilo i nakon 30 minuta košarke – 56:59.

Nastavila je Budućnost u istom ritmu i u posljednjoj dionici, a čak je trojkom Erika Grina uspjela da povede (63:62).

Tada je bilo jasno da nas čeka neizvjesna završnica u kojoj je Partizan sa pet vezanih poena Pantera i tri Ledeja stigao do 79:72, nešto više od minut do kraja meča.

Uprkos tome, tim Petra Mijovića nije se predavao, pa je za samo pola minuta sa šest vezanih poena Grina stigao na 78:79.

Činilo se da je sve gotovo nakon što je Partizan stigao do 82:78, ali je Erig Grin napravio čudo, pogodio je trojku uz faul, a dodatno bacanje je iskoristio za 82:82, na tri sekunde prije kraja meča.

Nakon tajm-auta, Bel-Hejns je poslao Pantera na liniju za slobodna bacanja, a Amerikanac je pogodio jedno za pobjedu svoje ekipe.

Najefikasniji u redovima podgoričke ekipe bili su Grin sa 31 i Bel-Hejns sa 12.

Kod Partizana su se izdvojili Panter sa 13 i Lesor sa 12.