PAO je pao u “Pioniru” – Radonjićeva serija se nastavlja

Piše: Vladan 667 pregleda Dodaj komentar

U 20. kolu Evrolige, košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Panatinaikos u prepunom “Pioniru”.

Tim Dejana Radonjića bio je bolji od grčkog kluba rezultatom 72:66.

Sedma uzastopna, ukupno dvanaesta pobjeda Crvene zvezde u Evroligi ove sezone i već uhvatio priključak za vodećom četvorkom na tabeli!

Zvezda je idealno počela večerašnji meč. Nošena fantastičnom podrškom sa tribina, jedinstvenom u Evroligi, ekipa Dejana Radonjića potpuno je preuzela kontrolu dešavanja na terenu.

Kuzmić je dominirao u skoku, Luka Mitrović od starta ”namjestio ruku”, a Stefan Jović kreirao ”magiju” u napadu.

Iz minuta u minut Zvezdina prednost se uvećavala, pa je posle prvih šest minuta igre na semaforu stajalo 16:0!

Tek na nešto manje od četiri minuta prije kraja prvog kvartala, Majk Džejms je pogotkom za tri poena prekinuo Zvezdinu fenomenalnu seriju, a kakva je euforija vladala u dvorani u tim trenucima, govori i podatak da su ”Delije” ovaj pogodak gostiju ispratile aplauzom.

Međutim, PAO se vratio u tim trenucima, vezali su gosti još pet poena za već ”pristojnih” 16:8, a u finišu prve četvrtine stigli i na 18:14.

Tada glavnu ulogu preuzima Milko Bjelica, sada on vezuje pet poena i prekida Zvezdinu seriju promašaja u šutu za tri poena.

Nešto kasnije je i Volters pogodio za tri, a posle pogotka Marka Gudurića, Zvezda je odmakla na 28:19.

Ipak, Atinjani uspijevaju ponovo da se vrate, prije svega zahvaljujući sve boljem šutu za tri poena, u čemu se posebno istakao Keni Gejbrijel.

Prišli su ”zeleni” na 37:33 u poslednjem minutu prvog poluvremena, a za mirniji nastavak pobrinuo se Jović sa zvukom sirene za 39:33.

Početkom treće dionice, Zvezda pogotkom Luke Mitrovića stiže do ”plus sedam” – 42:35, ali onda ponovo Gejbrijel ulazi u seriju i PAO stiže do izjednačenja – 42:42.

Upravo on je svojim novim trojkama (šutirao je do tada 5/5 van linije 6.75), donio Panatinaikosu i prvo vođstvo na ovoj utakmici, sredinom treće četvrtine (46:47, pa onda i 48:50), ali ni to nije poremetilo Zvezdine košarkaše.

Za tili čas uzvraćaju Tompson, Dženkins, Jović i Zvezda je povela sa 55:50. Slijedi serija gostiju od 6:0, Majk Džejms je nakratko doneo novo vođstvo Panatinaikosu (55:56), a pred sam kraj ovog dijela igre, Volters pogađa za 57:56.

Bilo je tada jasno da nas očekuje još jedna dramatična završnica u ”Pioniru”, poput one iz  meča sa Fenerbahčeom, ali veliko ohrabrenje donio je Marko Simonović svojom prvom trojkom u večeranjem meču, baš kada je najvažnije – 64:61.

Majk Džejms ponovo smanjuje na 64:63, dugo je na semaforu stajao taj rezultat, a onda Simonović i Kuzmić preuzimaju kontrolu i na minut i po prije kraja, Zvezda je već na ”plus pet” –  68:63!

Uslijedio je tajm-aut, a onda Simonović za 70:63 na ulasku u posljednji minut i slavlje je već polako moglo da počne!

Tačku je nešto kasnije stavio Čarls Dženkins za konačnih 72:66.