Pad u trećoj četvrtini koštao ajkule poraza od Italije

Piše: Ognjen 202 pregleda Dodaj komentar

Slaba završnica treće četvrtine odvela je u poraz od Italije 13:8 crnogorske vaterpoliste, pa će “ajkule” za plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva igrati u nedjelju protiv Rumunije.

Dvije i po četvrtine gledali smo izjednačenu borbu u kojoj se igralo gol za gol uglavnom.

Kao epilog takvog odnosa snaga bio je rezultat 5:5 na tri minuta i 40 sekundi do kraja pretposljednjeg perioda.

Od tog trenutka, pa do završetka četvrtine, Italija je dala pet, a naša selekcija nijedan gol i sve je bilo riješeno.

Radović i Đurđić dali su po dva gola za Crnu Goru, a zapažen je bio Lazović sa devet odbrana, a zaustavio je i dva peterca.

Italijane su predvodili Kanela i Dolće sa po tri pogotka.

Crna Gora i Rumunija će za plasman među osam u Evropi igrati u nedjelju od 15 sati.

Pobjednik tog meča će u četvrtfinalu igrati protiv Mađarske.