Omladinci poraženi od Hrvatske

Piše: Vladan 158 pregleda Dodaj komentar

Omladinska futsal reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Hrvatske rezultatom 5:4 u prvom meču međunarodnog turnira Poreč kup.

Izabranici Sveta Ljesara odigrali su dobar meč protiv domaćina turnira, dugo vremena imali prednost i na samom kraju susreta priliku da dođu do remija.

Meč je otvorio Lješković pogotkom u drugom minutu susreta nakon asistencije Petrušića. Domaćin je odgovorio deset minuta kasnije preko Durkovića koji je iskoristio kazneni udarac.

Dva minuta nakon izjednačenja „sokoli“ su ponovo pronašli put do mreže – golmana rivala savladao je Labović udarcem sa pet metara.

Hrvatska je imala dva kaznena udarca u periodu od 17. do 19. minuta. Prvu priliku da donese izjednačenje svim timu propustio je Govorković, da bi Sušac bio precizan sa deset metara. Naša reprezentacija je na odmor, ipak, otišla sa golom prednosti pošto je u posljednjem minutu Lješković iskoristio kazneni udarac sa deset metara.

U nastavku susreta Tafić je nakon sjajnog solo prodora u 34. minutu donio dva gola prednosti „sokolima“. Do kraja susreta pogađali su samo reprezentativci Hrvatske – Govorković je bio dva puta precizan, dok je mrežu našeg tima jednom zatresao Cigler.

Posljednju priliku na susretu imala je naša selekcija ali je lopta nakon pokušaja Lješkovića iz kaznenog udarca pogodila stativu.

– Odigrali smo odličnu utakmicu sa finalistom posljednjeg Evropskog prvenstva. Imali smo i prednost ali je do kraja susreta neiskustvo došlo do izražaja, pa smo za tri minuta dozvolili rivalu da postigne tri gola. Imali smo i priliku da dođemo do izjednačenja u posljednjem minutu ali nismo uspjeli da iskoristimo kazneni udarac sa deset metara. Kada se u obzir uzme činjenica da je ovo tek treća utakmica generacije moram biti zadovoljan kako su momci danas odigrali, rekao je selektor Ljesar.

Hrvatska – Crna Gora 5:4

Strijelci
0:1 – Lješković 2’, 1:1 – Durković (p) 12’, 1:2 – Labović 14’, 2:2 – Govorković  19’, 2:3 – Lješković  20’, 2:4 – Tafić 34’, 3:4 – Govorković 37’, 4:4 – Govorković 38’, 5:4 – Cigler 38’

Hrvatska: Ivan Vukosav, Domagoj Đurković, Dominik Čičić, Romeo Sušac, Josip Govorko. Igrali su još: Filip Domiter, Lovro Cigler, Duje Dragičević, Duje Dujmović, Filip Josipović, Domagoj Vilhelm, Gabrijel Lasić, Kiko Dragaš Selaković, Matija Lujić.

Crna Gora: Irhad Popović, David Puletić, Srđan Petrušić, Željko Lješković, Arnes Lolović. Igrali su još: Igor Knežević, Lazar Čogurić, Marko Labović, Srđan Drašković, Miloš Koprivica, Nikola Mijušković, Pavle Vukčević, Arnes Lolović, Kenan Tafić, Lazar Kostić.