Odličnih 20-ak minuta, pa potop Budućnost Bemaxa u Danskoj

Piše: Ognjen 334 pregleda Dodaj komentar

Odavno se zna da će rukometašice Budućnost Bemaxa zauzeti 5. mjesto u grupi B i u osmini finala Lige šampiona igrati sa četvrtoplasiranim timom grupe B,, Ferencvarošem ili Brestom.

Zbog toga je duel sa Esbjergom bio šansa da izabranice Bojane Popović bez opterećenja igraju i uvježbaju akcije za dvomeč sa iskusnijim suparnicama, a 20-ak minuta je djelovalo da su „plave” na pravom putu.

Tada, nažalost, kao da se cijela ekipa odjednom „isključila”, što je danski predstavnik iskoristio da za sedam i po minuta napravi dvocifrenu razliku, povede 20:10 i na kraju slavi 30:20.

Duel koji je mnogo više značio domaćima, kako bi ostale u igri za direktan plasman u četvrtfinale, bio je potpuno izjednačen sve do završnice 1. poluvremena.

Blistale su Milena Raičević, koja je realizovala prvih pet šuteva, kao i Armel Atingre između stativa, pa Esbjerg nikako nije uspijevao da stekne osjetniju prednost.

„Plave” su vodile 1:0 i 8:7, a za sve golove je bila zaslužna kapitenka – dala je pet, dva puta asistirala Ildi Kepić i izborila sedmerac, koji je realizovala Matea Pletikosić.

Jesper Jensen je na 8:8 tražio tajm-aut, nakon kojeg je Turkinja Bejza Turkoglu pogodila, a uzvratila Nikolina Vučević na 9:9, sedam minuta i 21 sekundu prije velikog odmora.

Nažalost, to je bio posljednji put da je tim Bojane Popović zatresao mrežu Dankinja, koje su konačno našle rješenje za Raičevićevu. Sa njom, potpuno je stala i Budućnost, koja se potpuno pogubila i u odbrani, pa je Esbjerg poluvrijeme završio serijom 6:0 i otklonio sve dileme oko pobjednika, ako ih je uopšte i bilo.

Muke su se nastavile i u 2. poluvremenu, jer su Jensenove izabranice došle do 17:9, prije nego što je Pletikosićeva prekinula post dug skoro 10 minuta.

To je bio samo kratkotrajni prekid, jer je tim u kojem je čak šest Norvežanki već u 36. minutu došao do dvocifrene prednosti (20:10). Dakle, dao je 11 golova za svega 12 i po minuta!

U finišu su šansu dobile Vanesa Agović, Nataša Ćorović, Nađa Kadović, Andrea Škerović, Andrijana Popović i Gordana Marsenić, a i Jensen je „ispraznio” klupu. Njegove rezerve su, ipak, podigle razliku do rekordnih plus 14 (29:15).

Najviše od svih djevojaka sa klupe u oba tima je pokazala Vanesa Agović i sa četiri pogotka potvrdila da može da igra na visokom nivou.

Njena dva gola, te po jedan Ćorovićeve i Nine Bulatović, omogućile su gošćama da se vrate na 10 razlike…

ESBJERG – BUDUĆNOST BEMAX 30:20 (15:9)

Esbjerg – Dvorana „Blu voter doken”. Gledalaca: 1.700. Sudije: Praštalo i Balvan (BiH). Sedmerci: Esbjerg 3 (2), Budućnost Bemax 2 (2). Isključenja: Esbjerg 8, Budućnost Bemax 8 minuta.

Esbjerg: KRISTENSEN (osam odbrana), Miling (dvije odbrane), NILSEN 2, Meler 2 (1), MERK 1 (1), Hajndal 2, BRAJSTEL 4, Turkoglu 5, Tranborg 2, M. JAKOBSEN 3, RAJSTAD 5, Petersen 1, Dž. Jakobsen 1, INGSTAD 2.

Budućnost Bemax: Škerović (četiri odbrane), ATINGRE (sedam odbrana i sedmerac), Ćorović 1, PLETIKOSIĆ 2 (1), Popović 1, Marsenić 1, Kardoso de Kastro, Agović 4, BULATOVIĆ 1, Tomova, N. Kadović 2, RAIČEVIĆ 5 (1), PAVIĆEVIĆ, KEPIĆ 2, N. VUKČEVIĆ 1.

IZVOR: Vijesti.me