Odlična partija Zorana Nikolića – Olimpija bolja od Mege

Piše: Ognjen 676 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspjeli da slave u Ljubljani pošto je u okviru utakmice 15. kola ABA lige Petrol Olimpija slavila sa 91:78 (15:20, 20:23, 26:18, 30:17).

Izabranici trenera Dejana Milojevića su imali prednost od 14 poena u prvom poluvremenu, ali su odigrali daleko slabije drugo poluvrijeme i u finišu meča posustali za 7. poraz u ligi.

Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na Kostju Mušidija, centar Filip Stanić je bio u sastavu, ali nije igrao zbog povrede da bi se pri kraju poluvremena povrijedio Mokoka koji posle toga do kraja utakmice nije ulazio u igru.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili crnogorski centar Zoran Nikolić sa 19 poena i Edin Atić sa 17. U redovima Petrol Olimpije najbolji je bio Domen Lorbek sa 23 poena.

Poslije 15. kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 8-7 dok Petrol Olimpija ima 5 pobjeda. U narednom kolu 19. januara od 21 čas Mega Bemax u Sremskoj Mitrovici dočekuje Mornar.