Odličan početak: Mlade “ajkule” savladale Španiju na startu SP

Piše: Vladan 521 pregleda Dodaj komentar

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore odlično je startovala na Svjetskom prvenstvu u Rumuniji – selekcija Petra Radanovića danas je, u 1. kolu, savladala Španiju 10:8.

Crna Gora je odlično otvorila meč, vodila 3:0, imala kontrolu, ali su Španci do poluvremena uspjeli da izjednače, pa je nakon dvije četvrtine bilo 4:4.

Pobjednika je odlučila treća četvrtina, koju je obilježio Marko Mršić sa tri vezana gola. Tada su “ajkule”, od rezultata 5:5, došle do vođstva (8:5) i prednost bez većih problema sačuvale do kraja.

Mršić je postigao tri gola, dva je upisao Matija Sladović, po jedan Jovan Vujović, Danilo Stupar, David Stevović, Strahinja Gojković i Neđo Baštrica, koji je proglašen za igrača utakmice.

Na golu je tokom cijelog meča veoma raspoložen bio Ilija Radović.

Crna Gora sjutra od 18 i 30 igra protiv Hrvatske.

IZVOR: vijesti.me