Odbojkašice poražene od Švajcarske u poslednjem meču prvog turnira

Piše: Vladan 744 pregleda Dodaj komentar

U meču u kojem im je trebala pobjeda, crnogorske odbojkašice su izgubile.

Izabranice Dragana Nešića poražene su danas u Sofiji od Švajcarske sa 3:2 (16:25, 25:12, 25:20, 23:25, 15:12), u utakmici trećeg kola druge runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

To je drugi poraz Crne Gore, nakon jučerašnjeg od Bugarske (3:0), a “crvene” su u prvom kolu savladale Rumuniju (3:1).

Poraz od Švajcarkinja je, međutim, anulirao pobjedu protiv Rumunije, jer bi Crna Gora sa dva trijumfa sa mnogo više optimizma dočekala drugi turnir, koji se od petka do nedjelje igra u Pjatra Njamcu, gdje će Rumunija imati prednost domaćeg terena i šansu da se revanšira našoj reprezentaciji za poraz.

Od 17 sati se u Sofiji sastaju Bugarska i Rumunija, u posljednjem meču turnira. Ako Bugarska pobijedi, opravdaće ulogu favorita grupe, sa sve tri pobjede u prva tri kola biće na korak od direktnog plasmana na EP.

Ako ne bude iznenađenja u posljednjem meču, Rumunija, Crna Gora i Švajcarska (u tom slučaju bi sve tri selekcije imale po pobjedu i dva poraza) nastaviće bitku za drugo mjesto koje vodi u treću rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Gruziji i Azerbejdžanu.

Što se samog meča sa Švajcarskom tiče, naša reprezentacija je odlično počela, lako dobila prvi set, i nagovijestila pobjedu. Međutim, uslijedio je pad, pa je Švajcarska jednako lako dobila drugi i treći set.

“Crvene” se nijesu predavale, lako su dobile četvrti set (Švajcarkinje su samo smanjile u finišu, jer je Crna Gora vodila i 21:14) i izborile taj-brek, u kojem su trebale imati psihološku prednost, ali nije bilo tako.

Švajcarska je mnogo bolje krenula, odmah na startu je povela 3:0, na promjeni strana je bilo 8:4, a na 10:4 se činilo da je sve gotovo. Tada su naše odbojkašice pokazale karakter, serijom 5:0 su prvo prišle na 9:10, potom su izjednačile na 11:11, a onda, čak, i povele 13:12. Međutim, tu su i stale, vjerovatno umorne od ovog povratka u set, pa je Švajcarska sa tri uzastopna poena stigla do prve pobjede na turniru…