Odbojkaši pobijedili Portoriko, osigurali put u Slovačku na F4

Piše: Vladan 676 pregleda Dodaj komentar

Naši odbojkaši su nastavili da oduševljavaju i pobjedom od 3:1 protiv Portorika kompletirali su savršen nastup u Svjetskoj ligi i kolo prije kraja turnira u Istanbulu osigurali su put u Slovačku na F4 treće grupe!

Izabranici Slobodana Boškana odigrali su još jedan odličan meč, pobijedili su Portoriko 3:1 i na taj način su kolo prije kraja obezbijedili prvo mjesto u grupi sa Portorikancima, Turcima i Tunižanima.

Peta pobjeda u ovoj grupi bila je veoma teška. Vrlo inspirisani i opušteni bez obzira na važnost meča naši su se poigravali sa Portorikom na startu. Prvi set smo otvorili sa 4:0, a do prvog tehničkog tajm auta smo uz dva vezana bloka Bojića stigli do 8:2. Prednost je rasla do osam poena, a svi naši napadači bili su ubojiti. Bojić je set završio sa sedam poena, Ćuk, Ćaćić i Ćulafić dodali su po tri.

Drugi set bio je mnogo neizvjestniji iako to nije izgledalo na samom startu kada smo stvorili prednost od 6:2, a imali smo i plus pet, 13:8. Ipak nakon drugog tehničkog tajm aut imali smo dva pecanja i dva promašaja pa je Portoriko poravnao na 16:16. Ćaćić je dobrim smečom smirio situaciju, Ortiz promašio napad “sa kraja” pa smo na 19:17 natjerali selektora Gaspara da zatraži tajm aut. Nije to poremetilo naše koji su opet preko Ćaćića poentirali za 20:17. Set smo završili sa 28:26, blokom Ječmenice iskoristivši tek šestu set loptu.

Portoriko je odigrao treći set sjajno. Praktično cijelo vrijeme Portorikanci su bili u prednosti, naši su se mučili a nakon drugog tehničkog tajmaut, dozvolili smo rivalu da sa nekoliko sjajnih odbrana vrati samopouzdanje i stigne do 21:17. Smanjili smo na poen zaostatka 22:21, ali u finišu nijesmo mogli do preokreta – 25:22.

Gubitak trećeg seta nas je probudio pa smo od starta četvrtog bili vrlo angažovani u odbrani i stvarali prednost. Vrlo brzo smo natjerali Portoriko na tajmaut, 5:2. Na servis Ječmenice smo i riješili sve dileme. Od 11:6 vezali smo šest poena i  do 11 poena prednosti i pobjede koja nas vodi u Slovačku.

Naši će za kraj turnira igrati protiv domaćina Turske, ali taj meč neće nam ništa značiti.