Odbojkaši Jedinstva pružili snažan otpor, ali ipak izgubili

Piše: Vladan 640 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši ruskog Kuzbasa opravdali su ulogu favorita protiv Jedinstva – tim iz Kemerova je u “Nikoljcu” slavio 3:0, u prvoj utakmici drugog kola CEV kupa.

Izabranici Darka Prebiračevića, međutim, imaju za čim da žale, jer su mogli barem do osvajanja jednog seta, posebno u drugom i trećem setu.

Međutim, na kraju su presudili kvalitet i iskustvo četvrtoplasirane ekipe prošle sezone u ruskoj Superligi, kojoj je večerašnji duel bio i debi na evropskoj sceni.

Bjelopoljci su u drugom setu vodili 5:0, 9:5, 12:8, imali prednost do 18:17, ali je presudila serija gostiju od 4:0 za preokret na 23:19. U trećem setu je crnogorski šampion poveo čak 8:1, vodio je 15:12 i 20:18.

Međutim, ponovo je Kuzbas serijom 4:0 od 21:21 stigao do osvajanja trećeg seta, čime je stavio tačku na meč.

Jedinstvo je bolje otvorilo i prvi set, vođstvo od 4:1 i 6:3, ali su gosti preokrenuli na 14:13, i do kraja seta su odigrali rutinski za vođstvo od 1:0…

“Ovo je najbolja utakmica koju smo odigrali od početka sezone, u koju smo krenuli maksimalno rasterećeno. Servirali smo onako kako želimo da serviramo tokom našeg prvenstva i igrali smo prilično široko sa obje strane mreže, opet onako kako mi hoćemo da igramo. Smatram da smo mogli da “slomimo” neki od dva seta koja smo cijelom dužinom vodili. Napravili smo odličan posao, i vjerujem da ko god je bio u dvorani da je izašao zadovoljan, što je bio i cilj”, rekao je trener Jedinstva Darko Prebiračević za Radio Bijelo Polje.

Revanš u Kemerovu 6. decembra je samo formalnost, jer crnogorskom šampionu protiv kvalitetnije ekipe treba pobjeda od 3:0 ili 3:1 kako bi izborio “zlatni set”…

Jedinstvo – Kuzbas 0:3 (17:25, 21:25, 21:25)

Bijelo Polje – Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: 500. Sudije: Husejnović (Bosna i Hercegovina), Papajorgiju (Kipar). Poeni iz napada: Jedinstvo 28, Kuzbas 32. Poeni iz bloka: Jedinstvo 4, Kuzbas 14. Poeni iz servisa: Jedinstvo 5, Kuzbas 5. Greške: Jedinstvo 24, Kuzbas 21.

Jedinstvo: Andonović 12, Vukić, Ćinćur, Dizdarević (libero 2), Popović (libero 1), Kojović, L. Bulatović, B. Bulatović 6, Rudić 3, Strugar 7, Bugarin, Tomić, Radović 3, Medenica 6.

Kuzbas: Podlesnih 5, Demakov, Karpuhov, Kobžar 3, Vasiljev 9, Mojsev (libero 1), Pašucki 6, Dmitrijev 5, Ščerbakov 14, Lukjanjenko, Kerminen (libero 2), Tavasijev, Poletajev 3, Nikitin 6.