Odbojkaši Budvanske Rivijere savladali Fince i prošli u naredni krug kupa CEV!

Piše: Reprezentacija.me 663 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budvanske Rivijere Budva savladali su večeras u veoma uzbudljivom duelu ekipu Loimu iz Finske rezultatom 3:2 (25:22, 25:23, 20:25, 21:25, 17:15) i tako se plasirali u narednu rundu kupa CEV.

Budvani su savladali Loimu nakon 132 minuta igre, a posebno je interesantno da su poveli sa 2:0 i da im je falio još jedan set, ali su onda opuštanje domaćina iskoristili gosti iz Finske i prvi došli do meč lopte u taj breku (13:14). Tu se ekipa iz metropole crnogorskog turizma probudila i riješila ovaj meč u svoju korist.

U ekipi Budvanske Rivijere opet je fenomenalan bio Marko Nikolić sa 32 poena, a nakon njega Hilko sa 13 poena, dok treba izdvojiti i tehničara Mamedova koji je nanizao čak 10 poena, što je za tehničare zaista rijetkost.

Naredno kolo kupa CEV (šesnaestina finala) Budvani će igrati protiv Ažaksjoa, a prvi duel će igrati kod kuće.