Očajan šut za tri odveo Mornar u poraz od Partizana

Piše: Ognjen 206 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara Barsko zlato propustili su veliku šansu protiv Partizana u 12. kolu ABA lige prvenstveno zbog lošeg šuta za tri poena.

Beograđani su slavili u Topolici 66:64.

Gosti su sjajno otvorili meč, imali dvocifrenu prednost u dobrom dijelu prvog poluvremena, ali je Mornar uzvratio.

Tim Željka Obradovića poveo je 5:0, pa već u šestom minutu imao 18:8.

Nekoliko vezanih grešaka na prenosu lopte Mornara i lakih poena na drugoj strani omogućili su Partizanu da stvori u prvoj četvrtini i 14 poena viška.

Mornar je na startu drugog perioda stigao na minus devet, ali je Partizan pobjegao na 41:26.

Barani su prvu trojku dali poslije 18 minuta igre, a to im je bio ogroman problem u čitavom meču.

Partizan je sjajno napadao u prvom poluvremenu, ali zato u nastavku gotovo ništa nije išlo. 12:6 je dobio Mornar treću četvrtinu i vratio se u meč uprkos lošim procentima šuta.

Imali su Barani more šansi u posljednjoj četvrtini da uhvate potpuni priključak.

Na minut ipo prije kraja Gordić je u kontri probao da položio pri rezultatu 55:59, omeo ga je Smailagić koji je na drugoj strani pogodio trojku i odveo goste na 62:55 na 65 sekundi prije kraja.

Mornar je prišao na 62:59, ali je nakon sjajne rampe Mozlija Ledej uhvatio loptu, pa nakon faula pogodio dva penala.