Novi remi mlađih kadeta

Piše: Vladan 553 pregleda Dodaj komentar

Mlađa kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore upisala je još jedan neriješen rezultat na turniru ,,Mirabor Usmanov“ u Uzbekistanu.

U drugom kolu turnira, selekcija Minje Ljumovića odigrala je 3:3 sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

– U odnosu na prvi meč izveli smo skroz drugačiji sastav, što je i bio plan, kako bi svi igrači dobili minutažu. Nijesmo zadovoljni igrom u prvom poluvremenu, ponavljale su se neke greške, čime smo protivniku praktično poklonili dva gola. U nastavku zaigrali bolje, mada smo imali i peh da dobijemo crveni karton. Stigli smo zaostatak od dva gola, a onda u finišu utakmice mogli i do pobjede. Taj povratak iz minusa, sa igračem manje, govori da smo kvalitetnija ekipa od Ujedinjenih Arapskih Emirata, ali ovog puta bolja ekipa nije pobijedila, kazao je selektor Ljumović.

Prvi gol na meču viđen je u 27. minutu. Dugu loptu je primio Majed Kamis, koji je potom savladao Edina Lekića. Protivnik je udvostručio prednost tri minuta kasnije, kada je Mohamad Alhamed iskoristio jedanaesterac.

Nakon prodora Alana Kastrata u 38. minutu, sudija je pokazao na bijelu tačku. Penal je izveo i promašio Andrej Kartal, ali je na odbijenu loptu natrčao Kastrat i sproveo je u mrežu.

UAE su vratili dva gola viška u 51. minutu, ponovo je precizan sa 11 metara bio Alhamed.

Finiš je pripao ,,sokolima“, koji su do poravnanja stigli pogocima Radovana Zečevića u 76. i Viktora Bubanje u 80. minutu. Par minuta kasnije, Andrija Vukoje je bio u stopostotnoj šansi, ali je bio neprecizan.

U posljednjem kolu, 15. avgusta od 16 časova, ,,sokoli“ će igrati sa Uzbekistanom.

UJEDINJENI ARAPSKI EMIRATI – CRNA GORA 3:3

1:0 – Majed Kamis 27′, 2:0 – Mohamad Alhamed 30′, 2:1 – Alan Kastrat 39′, 3:1 – Mohamad Alhamed (p) 51′, 3:2 – Radovan Zečević 76′, 3:3 – Viktor Bubanja (p) 80′

UAE: Majed Aljamahi, Hud Almenali, Sad Almahri, Mohamed Alsadi, Mohamad Alhamed (od 57. Fajsal Albreiki), Abdula Alhamadi, Majed Kamis (od 41. Sultan Almazrui), Mohamad Alfalasi, Marvan Alsadi (od 41. Ali Aljasmi), Abdula Mohamed, Obaid Ali (od 41. Abdula Albloši).
Selektor: Majed Alzabi.

Crna Gora: Edin Lekić, Andrej Kartal (od 63. Andrija Anđelić), Đorđe Fabris (od 66. Andrija Vukoje), Radovan Zečević, Leon Đonaj, Vuk Kostić, Lazar Kojičić, Marko Glendža (od 41. Nenad Miranović), Alan Kastrat (od 63. Darvin Đukić), Vukota Knežević (od 63. Viktor Bubanja), Stefan Janković (od 41. Aleksa Perišić).
Selektor: Minja Ljumović.