Novi poraz rukometašica na Olimpijskim igrama

Piše: Vladan 692 pregleda Dodaj komentar

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore doživjela je novi poraz u Riju.

Rukometašice Crne Gore poražene su i u četvrtom kolu Grupe A Olimpijskih igara od Norveške – 19:28 (11:16).

Naš tim ni nakon četiri odigrana kola nije upisao trijumf. Norvežanke su rutinski nadigrale Adžićev tim i zasluženo došle do trećeg trijumfa u grupi.

Na momente smo dobro parirali Norveškoj, ali tokom većeg dijela susreta pravili smo iste greške kao u prethodnim duelima i na kraju doživjeli ubjedljiv poraz.

Nijesmo dobro otvorili meč, pošto je Norveška povela 3:0. Ipak, uspjele su naše “lavice” da se vrate u igru i dobro pariraju sve do 11. minuta. Nakon toga mnogo smo griješili, Marina Rajčić je branila sjajno, ali nije mogla sama, Norvežanke su preko kontri brzo došle do sedam golova prednosti.

Đurđina Jauković se razigrala u finišu prvog dijela, pa je naš tim smanjio na 11:16 prije odmora.

I u nastavku je dominirala Norveška. Grimsbo je bila fenomenalna na golu, a u napadu su Norvežanke lako probijale našu odbranu.

Ponovo smo previše griješili, protivnik je to znao da kazni i dođe do ubjedljive pobjede. Norvežanke su bile i mnogo motivisanije, u samom finišu serijom 4:0 stigle su do konačnih 28:19.

Treba pomenuti i da u timu nije bilo Bojane Popović, a najbolji utisak ostavila je Marina Rajčić, koja je imala oko 15 sjajnih odbrana.

Đurđina Jauković je bila najefikasnija u našem timu sa pet golova, Katarina Bulatović je postigla gol manje. U protivničkoj ekipi Grimsbo je upisala preko 20 odbrana, dok je Nora Merk postigla šest golova.

Naša selekcija od Olimpijskih igara u Riju oprostiće se u nedjelju protiv Brazila.