Novi gol Seada Hakšabanovića!

Piše: Ognjen 468 pregleda Dodaj komentar

Sead Hakšabanović sjajnim golom u sudijskoj nadoknadi stavio je tačku na preokret Seltika protiv Hibernijana (3:1) u 29. rundi Premijeršipa.

Crnogorski reprezentativac dobio je šansu u 83. minutu, a 12 minuta kasnije pogodio je za 3:1.

Hakšabanović je namjestio loptu na oko 18 metara i pogodio lijepo dalji ugao i postavio konačan rezultat.

Gost, koji je od 24. minuta igrao sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Francuza Juana poveo je ipak u 39. minutu sa bijele tačke preko Džoša Kempbela.

U sedmom minutu nastavka Žota je realizovao penal na drugoj strani za poravnanje.

Potpuni preokret režirao je Korejac Oh u 82. minutu.

Hakšabanović je ovo peti ligaški pogodak na 18. nastupu, uz to ima i dvije asistencije.

Seltik je lider škotskog elitnog šampionata sa 82 boda, čak devet više od ljutog rivala i prvog pratioca Rendžersa.

Ovo je svakako odlična vijest za selektora “sokola” Miodraga Radulovića, uoči okupljanja crnogorske reprezentacije u ponedjeljak (20. mart).

“Sokoli” će 24. marta gostovati Bugarskoj u Razgradu, dok će tri dana kasnije ugostiti Srbiju “pod Goricom” u kvalifikacijama za EURO 2024.