Nova pobjeda “sokolića”: Crna Gora bolja od Sjeverne Makedonije

Piše: Vladan 324 pregleda Dodaj komentar

Pionirska fudbalska reprezentacija Crne Gore upisala je drugi trijumf u prijateljskim mečevima sa Sjevernom Makedonijom.

Nakon 1:0 u utorak, danas je naša selekcija bila za gol ubjedljivija – 2:0.

Danas je u startnoj postavi bilo sedam novih igrača u odnosu na prvi meč, a tokom utakmice su svi igrači dobili šansu. Momci su opravdali povjerenje, bili su disciplinovani i agresivni, pokazali su karakter i to se vidjelo po igri i rezultatu. Bili smo bolji, postigli smo dva gola, mogli i više, tako da je ova pobjeda zaslužena. Zadovoljan sam viđenim u ove dvije utakmice, nadam se da će momci još više raditi u svojim klubovima i tako napredovati, rekao je selektor Goran Perišić.

,,Sokolići“ su do prvog gola stigli nakon samo pet minuta igre – Lazar Šekularac je centrirao sa desne strane, odbrana gostiju je loše reagovala, što je iskoristio Luka Radojević i zatresao mrežu udarcem sa nekoliko metara.

Dobar pokušaj imao je Emin Martinović u 20. minutu, ali je golman Slave Vrgov bio siguran.

Najljepši potez utakmice viđen je u 74. minutu, kada je Vasilije Adžić postigao gol iz kornera za konačnih 2:0.

CRNA GORA – SJEVERNA MAKEDONIJA 2:0

1:0 – Radojević 5’, 2:0 – Adžić 74’

Crna Gora: Stefan Nenezić, Nemanja Radević (od 79. Andrija Skrobanović), Bodin Tomašević (od 79. Danilo Vukanić), Miloš Vračar (od 49. Lazar Maraš), Lazar Šekularac (od 79. Tomislav Turović), Milan Ajduković (od 49. Vuk Popović), Uroš Piperović (od 60. Vasilije Adžić), Stefan Đukanović (od 60. Bojan Damjanović), Andrej Camaj (od 41. Marko Perović), Luka Radojević (od 41. Andrija Bulatović), Emin Martinović (od 41. Marko Tadić).

Sjeverna Makedonija: Slave Vrgov (od 80.+1 Spasko Antarov), Andrej Velkov (od 76. Dino Angelevski), Kristijan Galevski, Anes Meljiči, Angel Kocev (od 76. Angel Brzakovski), Dimitar Papazov, Altin Aliji (od 65. Muad Kurtiš), Flakron Memishi (od 51. Almir Podragja), Andrej Ljubevski, Martin Jovanovkj, Darko Sekovski (od 76. Davor Bogeski).