Njemačka rafalnom paljbom zaustavila Grčku i Janisa

Piše: Ognjen 255 pregleda Dodaj komentar
Franc Vagner na meču sa Grčkom, Foto: FIBA

Šou tajm u Berlinu i velika pobjeda Njemačke nad Grčkom 107:96 za plasman u polufinale Eurobasketa.

Selekcija, koja je u osmini finala eliminisala Crnu Goru, priredila je šuterski i napadački spektakl, napunila koš rivala i došla do završnice.

Njemački košarkaši pogađali su iz svih pozicija, ubacili čak 17 trojki, uz sjajan procenat (17/31), nije se znalo odakle prijeti opasnost, odbrana grčkog tima bila je potpuno nemoćna da zaustavi rafalnu paljbu rivala, posebno u trećoj četvrtini.

Domaćin je taj period otvorio serijom 20:3 i od četiri poena zaostatka na poluvremenu stekao prednost koju nije ispuštao.

Uzalud je Janis Adetokumbo bio nezadrživ (31 poen, osam skokova i sedam asistencija), imao je slabu pomoć saigrača.

Na drugoj strani, blistali su Denis Šreder i Franc Vagner, prve zvijezde i njemački NBA asovi, dok je iz drugog plana iskočio Andreas Obst.

Šreder je ubacio 26 poena uz osam asistencija, Vagner 19 (5/7 za tri), koliko i Obst (5/7 za tri poena).

Danijel Tajs je postigao 13, a imao je 16 skokova. Njemačka je imala čak 46 uhvaćenih lopti, od čega 16 u napadu.

Njemačka će u polufinalu igrati protiv Španije, koja je u prvom četvrtfinalnom meču pobijedila Finsku 100:90.