Ništa od medalje za rukometašice na Mediteranskim igrama

sport
Piše: sport 2.5k pregleda Dodaj komentar

rukometasice-crne-gore-preko-italije-polufinala-slika-201347Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore nije uspjela da odbrani bronzu iz Peskare – izabranice Dragana Adžića poražene su danas od Hrvatske 25:24 (12:11), u utakmici za treće mjesto na Mediteranskih igrama u turskom Mersinu.

“Crvene” su vodile samo na početku, sa golom prednosti, posljednji put u 14. minutu (5:4), nakon čega je Hrvatska, uglavnom, kontrolisala meč, ali je pobjedu osigurala tek u finišu. Hrvatska je u prvom poluvremenu jednom imala dva gola prednosti (9:7, 21. minut), dok je u nastavku ta prednost išla najviše do tri gola (16:13, 18:15, 21:18, 22:19), posljednji put u 51. minutu.

Ipak, golovima Majde Mehedović i Andree Klikovac, Crna Gora je u 55. minutu poravnala na 23:23. Međutim, Lana Franković je sa dva gola vratila Hrvatsku na “plus dva”, a Mehmedović je u 57. minutu samo ublažila poraz, pošto u posljednjih skoro tri minuta nije bilo golova sa obje strane.

Hrvatska je do trijumfa došla sa sjajnim procentom šuta od 72 odsto, Crna Gora je imala 60 odsto.

Crnogorska krila su imala, praktično, savršenu partiju, Majda Mehmehović je pogodila iz svih osam pokušaja, dok je Radmila Miljanić postigla sedam golova, uz samo jedan promašaj. Vrlo dobra je bila i 16-godišnja Đurđina Malović sa četiri gola iz pet šuteva. Milena Knežević nije bila na svom napadačkom nivou, sa samo tri gola iz 11 pokušaja.

Slab dan imali su i naši golmani, Katarina Perović je upisala samo tri odbrane, Marina Vukčević tek jednu.

U hrvatskoj selekciji najefikasnija je bila Iva Milanović-Litre sa pet golova, a golovi su bili veoma dobro raspoređeni, pošto su Katarina Ježić (pivot Budućnosti), Žana Čović, Lana Franković i Sonja Bašić dodale po četiri gola, a Nataša Janković tri.