Nikač i Burzanović srušili Rudar!

Piše: Ognjen 950 pregleda Dodaj komentar
Darko Nikač i Marko Burzanović

Budućnost je pobijedila u derbiju, nastavila odličnu seriju rezultata i preuzela drugo mjesto.

Podgoričani su pod Goricom savladali aktuelnog šampiona Rudar sa 2:1 i  preskočili ga na drugoj poziciji.

Povremeni crnogorski reprezentativac i bivši igrač indijskog Pune Sitija, Darko Nikač, je doveo domaćina u vođstvo u posljednjim trenucima prvog poluvremena, bio je to njegov 10. gol u sezoni.

Draško Božović, takođe povremeni reprezentativac, je poravnao u 66. minutu meča.

Ta činjenica, ipak, nije poremetila tim Miodraga Vukotića, koji je do trijumfa stigao pogotkom mladog reprezentativca i velike nade crnogorskog fudbala Marka Burzanovića u 83. nakon asistencije Nikača.

Rudar je u 93. minutu imao šansu da izbjegne poraz, ali je Ljuljanović zaustavio šut Miroja Jovanovića.

Budućnost je posljednji put izgubila 12. septembra i duela protiv Mladosti (1:3) i u seriji je od 10 mečeva bez poraza (sedam trijumfa i tri remija).