Neuništiva Budućnost Voli izborila majstoricu – Beograd daje šampiona!

Piše: Ognjen 237 pregleda Dodaj komentar

Hrabra Budućnost Voli pokazala je i klasu i karakter i pobijedila Crvenu zvezdu 81:80 u Podgorici, za 2:2 u finalu ABA lige!

U petak će u Beogradu ,,plavi“ imati priliku da se u petom meču, u majstorici finala, bore za tron u regionalnom takmičenju. U četvrtom meču finala pokazali su da su vrijedni te borbe: u 23. minutu ostali su bez startnog centra Vilija Rida, koji je doživio mišićnu povrijedu. Ipak, ,,Morača“ nije pala, ekipa je imala snage i za preokret i za pobjedu u sjajnoj završnici.

Ekipa Dejana Milojevića gubila je sa 12 poena razlike u trećoj četvrtini, a dvocifren deficit bio je sedam i po minuta prije kraja.

Prednost je donio Nikola Ivanović u 37. minutu, a koš za pobjedu, sedam sekundi prije kraja, ubacio je sa linije bacanja plejmejker Džastin Kobs. Jedan od junaka meča bio je i crnogorski centar Zoran Nikolić, koji je skoro cijelu četvrtu četvrtinu odigrao sa četiri faula. Interesantno, od uvodne prednosti 4:0 do 37. minuta Podgoričani su jurili rezultat – i imali snage i inspiracije da izbore meč odluke. Rival je sveden na svega 17 poena u četvrtoj četvrtini i biće sigurno pod pritiskom uloge favorita u petak.

Plejmejker Džastin Kobs meč je završio sa 22 poena i sedam asistencija, Luka Mitrović je pored 13 poena imao pet skokova. Nikola Ivanović ubacio je 11, Zoran Nikolić deset poena.

Crvena zvezda je u posljednjih sedam sekundi imala šut za trijumf – promašio je Džordan Lojd, Amerikanac koji je meč završio sa 23 poena. Dobrić je dodao 13 a Noko 12.

Podgoričani će se u petak boriti za drugu ABA titulu u istoriji. Zvezda, tim koji sa klupe predvodi proslavljeni Podgoričanin Dejan Radonjić, ima šansu da osvoji petu titulu.