Nemoć Primorca u Francuskoj, Turkoan rutinski do četvrtfinala

Piše: Ognjen 413 pregleda Dodaj komentar

Nakon dva remija sa Turkoanom u Kotoru – prvo na kvalifikacionom turniru za Ligu šampiona (10:10), a potom i u prvom meču osmine finala Evrokupa (7:7), vaterpolisti Primorca su izgubili od francuskog tima 15:11 i završili misiju u Evropi ove sezone.

U meču spuštenih gardova, tim Ranka-Čapra Perovića se držao do starta 2. četvrtine, kada je četvrti put bilo neriješeno (4:4). Od tog trenutka, odbrana Kotorana kao da nije postojala, mreža Alesandra Kralja se tresla u svakom napadu, pa je već na poluvremenu bilo praktično nedostižnih četiri razlike (10:6).

Muke su se nastavile i u 3. četvrtini, pa je nakon 24 minuta igre bilo minus šest (14:8). Primorac je samo smogao snage da priđe na 14:11, ali je bilo prekasno da se nešto promijeni.

Marko Mršić je bio najbolji u redovima Primorca sa tri gola, dva je dao Petar Vujošević, a po jedan Vuk Drašković, Aljoša Mačić, Uglješa Vukasović, Bojan Paunović, Filip Gardašević i Đorđije Stanojević.

Domaće su predvodili kapiten Mehdi Mazruki sa pet pogodaka (dva iz peteraca), te Marin Dašić i Lukaš Durik sa po tri.

IZVOR: vijesti.me