Nemanja Radović srušio Cibonu

Piše: Reprezentacija.me 941 pregleda Dodaj komentar

sp-radovicMega Vizura je pobijedila lako Cibonu u posljednjem meču 20. kola ABA lige. Tim Dejana Milojevića slavio je u svojoj dvrorani 102:74.

Mega Vizura je očitala lekciju Zagrepčanima koji i dalje imaju samo pobjedu više od Budućnosti ali i bolji međusobni skor. Crnogorski internacionalac Nemanja Radović bio je briljantan u pobjedničkom timu i naročito u presudnoj trećoj četvrtini u kontrama i polukontrama bio je dominantan i vodio je domaće do velike pobjede.

U prvoj četvrtini Mega je stigla do sedam poena prednosti, ali je nakon 20 minuta rezultat bio 51:50. U trećoj četvrtini izabranici Dejana Milojevića bili su agresivni u odbrani i uspijevali su da igraju u tranziciji. Upravo na taj načn slomili su otpor gostiju. Treći period dobili su 27:13, posljednji 24:11 za ubjedljiv trijumf.

Radović je dao 22 poena uz šest skokova. Vasilije Micić je uz 18 poena imao i osam asistencija.

Kod gostiju po 19 poena dali su Šarić i Jagodić Kuridža. Mega je stigla do važne, osme, pobjede u borbi za opstanak i dijeli deveto mjesto sa Olimpijom i Radničkim.