Nemanja Mijušković postigao gol za pobjedu Mjeđa

Crnogorski defanzivac dao gol za pobjedu nad Vislom nakon preokreta (2:1). Zapaženi i Marušić, Šipčić, Hakšabanović...

Piše: Reprezentacija.me 509 pregleda Dodaj komentar

Fudbaler poljskog Mjeđa Nemanja Mijušković je najbolje ocijenjeni crnogorski internacionalac prethodnog vikenda, po parametrima sajta Sofascore.

Mjeđ je u 21. kolu poljske Ekstraklase nakon preokreta savladao Vislu iz Ploka (2:1), a crnogorski internacionalac je u 61. minutu postigao gol za preokret i pobjedu, pa ga je Sofascore ocijenio sa 8,3. Prije pogotka dobio je žuti karton.

Mijušković (30), nekadašnji igrač Dinama iz Moskve, Sarajeva, Rudara, Vardara… odigrao je četiri meča za seniorsku reprezentaciju Crne Gore, a posljednji još 2018. godine.

Mjeđ je prekinuo niz od četiri meča bez pobjede i upisao bitan trijumf u borbi za opstanak. Ekipa je na posljednjem mjestu na tabeli sa 18 bodova, četiri manje od Gornjika, koji je u bezbjednoj zoni.

Na drugom mjestu je fudbaler Lacija Adam Marušić (7,7). Rimljani su prekinuli niz od tri meča bez pobjede u Seriji A, savladali u nedjelju u gostima Salernitanu (2:0), a jedan od najzaslužnijih za pobjedu bio je upravo crnogorski reprezentativac. Marušić je u 60. minutu uputio centaršut sa desne strane i spojio sa golom Ćira Imobilea, koji je prekinuo golgeterski post u Seriji A.

Ovim trijumfom Lacio je nastavio borbu za plasman u Ligu šampiona i nalazi se na petom mjestu na tabeli sa dva boda manje od Milana i Rome.

Treće mjesto dijele fudbaleri Tenerifea i Seltika – Nikola Šipčić, odnosno Sead Hakšabanović (7,7). Tenerife je u 28. kolu Segunde kod kuće savladao Mirandes (1:0), a Šipčić je odigrao 90 minuta. Španska ekipa je na desetom mjestu na tabeli sa 37 bodova.

Sa druge strane, Seltik je u 26. kolu škotskog Premijeršipa savladao Aberdin (4:0), a Hakšabanović je u igru ušao u 63. minutu, da bi u finišu asistirao Abadi za konačan rezultat. Crnogorski reprezentativac polako hvata ritam nakon povrede.

Seltik je neprikosnoveni lider u Škotskoj i ima devet bodova više od Rendžersa.

Na petom mjestu najbolje ocijenjenih crnogorskh internacionalaca je fudbaler Osijeka Ognjen Bakić (6,9), koji je u porazu od Istre (1:0) igrao 86 minuta.