Ne može se Niksić tako lako osvojiti – Sutjeska savladala Metalac!

Piše: Ognjen 755 pregleda Dodaj komentar
ABA liga
Sutjeska je upisala drugu pobjedu u ABA ligi pošto je savladala Metalac 84:73.

Nikšićani su do prvijenca pred svojim navijačima stigli sigurnom igrom i vrlo rutinski s obzirom na to da su gotovo cijelo vrijeme kontrolisali igru i rezultat.

Metalac koji je stigao nakon promjene trenera želio je da se vrati na pravi put, ali Nikšićani su jednostavno u svakom momentu imali odgovor na moguću prijetnju. Prvu četvrtinu domaći su dobili 21:19, a na odmor su otišli sa sedam poena prednosti 44:37.

Već tokom trećeg perioda tim Dušana Dubljevića stigao je do dvocifrene prednosti, blistao je Spasojević. Kada su Valjevčani prišli tokom posljednje četvrtine raspucao se i Vranješ pa dileme nije bilo.

Spasojević je na kraju ubacio 21 poen uz osam skkova i tri asistencije. Vranješ je dodao 18 poena uhvatio je sedam lopti i mao osam uspješnih dodavanja. 14 poena dodao je Kruščić, 10 Pavlićević.

Kod Metalca, koji je upisao treći poraz, 17 poena Majstorovića, 14 Pota.

Sutjeska u narednom kolu gostuje Partizanu gdje će pokušati da nastavi seriju pobjeda.