Ne može im niko ništa! – Budućnost savladala i Krim

Piše: Ognjen 768 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti pobijedile su večeras u Ljubljani ekipu Krima 23:20 (16:8), u utakmici trećeg kola Glavne runde Lige šampiona.  Budućnost je tom pobjedom, trećom u Glavnoj rundi, napravila odlučujući korak ka prvom mjestu na tabeli.

Pobjednik duela odlučen je već u prvom poluvremenu, u kojem je crnogorski prvak stekao prednost od osam golova (16:8). Razlika je početkom drugog poluvremena, nakon serije 3:0, uvećana na 11 golova (19:8).

Budućnost je, nakon izjednačenih prvih pet minuta, serijom 5:0 povela 9:3 u 14, razlika je u 19. iznosila sedam (12:7), a u 28. minutu osam golova (15:7), koliko je bilo i na poluvremenu (16:8). Domaćin je početkom nastavka serijom 5:0 zaostatak smanjio na 19:13 u 39, razlika je u 49. iznosila četiri (20:16), a u samom finišu tri gola (23:20), koliko je i bilo na kraju meča.

Najefikasnije u pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Marta Žderić sa 16 odbrana, bile su Kristina Neagu i Radmila Petrović sa po pet, dok su po golmanje postigle Katarina Bulatović i Majda Mehmedović. U slovensčkoj ekipi istakla se Tmara Mavsar sa sedam, dok su po pet golova postigle Elizabet Omeregi i Mirjeta Bajramoska.

U ostalim mečevima te grupe, sjutra će igrati Lajpcig i Tiringer (14.00), dok će u nedjelju rivali biti Dinamo i Vardar. Budućnost će u četvrtom kolu, 1. marta u dvorani Morača, ugostiti Dinamo iz Volgograda.