Mornar slavio u “Topolici”, Krka pala u finišu

Mirko
Piše: Mirko 245 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara pobijedili su Krku rezultatom 82:73 u okviru 21. kola ABA Lige.

Umalo da Mornar sam sebe izbaci iz trke za plej-of. Nakon sigurnog vođstva tokom većeg dijela utakmice, Mornar je dopustio Krki da vodi u posljednjoj četvrtini. Međutim izabranici Mihaila Pavićevića su se probudili na vrijeme i upisali bitan trijumf. Naš predstavnik čeka rasplet do kraja ovog kola, prije svega pažljivo će se pratiti Primorska koja sjutra gostuje Zadru, a još jedan rival u borbi za plasman među četiri najbolja Cedevita Olimpija u poneđeljak dočekuje Budućnost.

Barani su kontrolisali prvo poluvrijeme, stekao se utisak da su igrali koliko im je potrebno da imaju prednost. Krka je vodila samo jednom i to na početku, približili su se gosti iz Novog Mesta dva puta na poen zaostatka ali to je bilo sve što su uradili. Najveću razliku Mornar je stekao košem Vajtheda na isteku druge četvrtine, rezultat je iznosio 39:29 i upravo je tako i završen prvi dio igre.

Izabranici Mihaila Pavićevića opustili su se u odbrani u trećoj četvrtini, dopustili su Kouziju da se razigra i da dovede svoj tim do izjednačenja. Takođe i napad Mornara je potpuno zakazao što je rezultiralo da Krka uoči posljednje dionice bude poptuno u igri da dobije utakmicu.

Krka nije mogla da promaši na početku četvrte četvrtine i kad se učinilo da su se gosti potpuno odlijepili fantastični Voler je vratio Mornar u utakmicu a Bjelica svojim košem ponovo donio prednost Baranima na nešto više od pet minuta do kraja. Krka nije imala snage više da zaprijeti, Mornar je dodao gas u završnici i upisao važnu pobjedu.

Voler je bio najefikasniji kod Mornara sa 17 koševa, Bjelica je dodao 15 a Pulen i Nidam su dali po 12 poena.

Krku je predvodio Ramljak sa 18 poena, Kouzi i Lapornik su postigli po 17.