Mornar se dugo držao ali poražen od Partizana

Piše: Ognjen 228 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara Barsko zlato nijesu uspjeli da prirede iznenadjenje u 17. kolu ABA lige. Barani su u Beogradu poraženi od Partizana 92:74.

Crnogorskom predstavniku je to 11. poraz uz meč manje u regionalnom takmičenju, dok se Partizan izjednačio na vrhu sa Zvezdom, oba tima imaju po 15. trijumfa.

Mornar je dobro otvorio meč, dvije ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a nakon prvih deset minuta bilo je 28:26 za domaćina. Gosti su nastavili u istom ritmu i na odmor otišli sa 41:41.

Partizan se odvojio u 25. minutu pri rezultatu 58:49, ali su Barani uspjeli da se vrate i dođu do 60:57. Ipak, ekipa Željka Obradovića je posljednjih deset minuta dočekala sa +9, 71:62.

Nije uspio Mornar da uhvati priključak, došao je do izražaja kvalitet euroligaša, pa crnogorskom predstavniku predstoji da se fokusira na naredni duel u ABA ligi, sa SC Derbijem 5. februara.

Kod Mornara najefikasniji bio je Glas sa 20 poena, Džons je ubacio 15 uz 8 skokova, a Vujačić 9. Partizan je do pobjede vodio Papapetru sa 19 poena, Smailagić je zabilježio 15, Ledej 14.