Mornar izgubio i peti meč u sezoni

Piše: Ognjen 136 pregleda Dodaj komentar

Peta utakmica, peti poraz u sezoni košarkaša Mornara.

Ali, nakon devet loših poluvremena, konačno i jedno dobro, koje je nagovijestilo da bi Barani mogli da uđu u pravi ritam – tim Mihaila Pavićevića je na startu FIBA Evropa kupa izgubio od jednog od favorita takmičenja, Bahčešehira (75:68).

Prvih 20 minuta u Istanbulu ličili su na mečeve sa Kalevom u kvalifikacijama za FIBA Ligu šampiona, odnosno sa Cibonom, Krkom i Borcem u ABA ligi.

Mornar je djelovao kao tim koji se tek skupio, pogotovo u napadu, gdje se uglavnom sve svodilo na individualne akcije.

Zbog toga je Bahčešehir lagano povećavao prednost, koja je rekordna bila u 18. minutu – 35:19.

Na 37:21 domaći su imali tri napada da povise prednost, ali je finiš poluvremena obilježio koš Seada Šehovića, koji je pogodio koš sa preko 20 metara uz zvuk sirene.

To kao da je probudilo Barane, koji su u 28. minutu prišli na svega četiri razlike – 48:44.

Turski predstavnik je opet stekao osjetnu prednost (60:47), ali se Mornar nije predavao. Požrtvovanom igrom u odbrani i trojkama Marka Jeremića je polako topio minus, da bi Vladimir Mihailović na dva minuta i dvije sekunde prije kraja smanjio na 68:64.

Posljednja nada je otišla nepunih 30 sekundi prije kraja, kada je pri rezultatu 70:66 prvo Mihailović promašio trojku, a onda i Strahinja Mićović otvoreni šut za dva.

Gosti su trojke gađali šest od 32, što je, uz 16 ofanzivnih skokova Bahčešehira, riješilo pitanje pobjednika.

Mihailović je bio najefikasniji u poraženom timu sa 20 poena, Jeremić je dao 15, a Tejlor Smit 11.

Kod domaćih su sa po 17 koševa najbolji bili Bendžamin Bentil i Oguz Savaš, koji je uhvatio i 11 lopti pod obručima. Odličan je bio i Erkan Jilmaz sa 10 poena, osam skokova i pet blokada.