Mornar bez šansi protiv favorita, Cedevita Olimpija pobijedila u Baru

Piše: Vladan 249 pregleda Dodaj komentar

U Baru je presudio kvalitet – Cedevita Olimpija je igrački mnogo jača od Mornara, ima mnogo više opcija, pa je ishod duela u Topolici, a i razlika u poenima i realan odnos snaga.

Tim iz Ljubljane slavio je 101:79, učvrstio se na četvrtom mjestu, a Mornar, nakon četvrtog uzastopnog poraza, vjerovatno otpao iz konkurencije za plej-of.

S obzirom na sve probleme, kao i na loš početak takmičenja, Barani i nisu mogli da budu konkurentni kao prethodnih sezona.

U duelu sa jednom od najjačih abaligaških ekipa imali su periode dobre igre, ali bez kontinuiteta, što je možda i očekivano.

Gosti su u prvoj četvrtini, sa pet pogođenih trojki, preuzeli kontrolu (29:23), domaćin u drugom dijelu, u dobrom defanzivnom ritmu, uspjeli da priprijete (40:42, dva minuta do kraja poluvremena).

Bili su u igri do sredine trećeg perioda, kada je Cedevita Olimpija pobjegla na deset razlike. Bio je to kraj otpora, gosti su u ušli u napadačku seriju i došli i do “stotke”.

Igrači Cedevita Olimpije postigli su 14 trojki iz 27 pokušaja, za dva su ubacili 20 od 36 šuteva.

Balša Živanović sa 17 i Sead Šehović sa deset poena bili su najefikasniji u barskom timu i jedini dvocifreni.

U gostujućoj ekipi po 17 poena Džejkoba Pulena i Jogija Farela, 15 Zorana Dragića.