Mornar bez poena u posljednja tri minuta, Bahčešehir slavio u “Topolici”

Piše: Ognjen 331 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara pretrpjeli su drugi poraz u FIBA Evropa kupu ove sezone – crnogorski predstavnik je večeras u “Topolici” izgubio od Bahčešehira 78:71.

Tri minuta prije kraja Antabija Voler je pogodio trojku, Mornar je izjednačio (71:71), ali do kraja utakmice nije postigao poene. Turska ekipa je finiš bolje odigrala i poslije serije 7:0 upisala drugu pobjedu u ovom takmičenju.

Mornar je u prvom poluvremenu konstantno vodio, a poslije trojke Strahinje Jovanovića imao maksimalnih osam poena prednosti (27:19).

U drugoj četvrtini su gosti vezali osam poena, prišli na poen zaostatka (30:29), ali je Mornar otišao na plus pet (34:29) i prednost sačuvao do kraja poluvremena (43:42).

Košarkaši Bahčešehira su na startu drugog poluvrijemena napravili seriju 9:0, poveli 51:43, a nakon toga imali i maksimalnih 10 razlike (60:50). Uslijedila je tada reakcija Mornara, koji je prekrenuo (61:60), pa je do posljednja tri minuta viđena rezultatska klackalica.

Ali, od trenutka kada je Voler, tri minuta prije kraja, pogodio trojku za 71:71 Barani više nisu postigli poene.

Večeras u sastavu Mornara nije bilo Nemanje Vranješa i Džamala Džonsona, a najefikasniji je bio Dvajt Marej sa 17 poena. Voler je ubacio 13, a Milija Miković 10 poena.

U gostujućem timu je Tajler Kavano sa 24 poena bio najefikasniji.

Mornar u subotu od 14 časova, u 6. kolu Admiralbet ABA lige, gostuje Ciboni u Zagrebu.

IZVOR: vijesti.me