Monako u finalu FIBA Lige šampiona

Piše: Rajko 725 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Monaka prvi su finalisti FIBA Lige šampiona pošto su u prvoj utakmici polufinala savladali Ludvigsburg 87-65.

Izabranici našeg selektora Zvezdana Mitrovića opravdali su ulogu favorita u ovom susretu i predvođeni Elmedinom Kikanovićem ostvarili ubjedljivu pobjedu.

Ekipa iz Monaka nije dobro otvorila meč pa su na prvoj pauzi imali 9 poena manjka. Međutim, u nastavku meča je Zvezdan Mitrović uspio da konsoliduje ekipu pa su se do poluvremena rezultatski vratili u meč.

U nastavku susreta Monako je pokazao klasu, pa je u trećoj četvrtini preokrenuo rezultat u svoju korist a u posljednjoj, četvrtoj, potpuno dotukao protivnika za veliko slavlje i finale.

Elmedin Kikanović je sa 19 poena predvodio pobjedničku ekipu a pratili su ga Amerikanci Evans sa 17 i Robinson sa 16 poena.

U poraženoj ekipi Ludvigsburga, Džonson je postigao 12 poena.

Monako će se za pobjednički pehar boriti u nedjelju od 20.30 časova sa pobjednikom drugog polufinalnog meča koji čine AEK i Mursija.