Moćna Crna Gora savladala Bosnu i Hercegovinu!

Piše: Ognjen 339 pregleda Dodaj komentar

Novi korak crnogorskih košarkaša ka drugom uzastopnom plasmanu na Svjetsko prvenstvo.

U krcatoj “Morači” večeras je pala Bosna i Hercegovina 88:69, koja gotovo da nije imala šanse protiv razigrane ekipe Boška Radovića.

Osim u prvoj četvrtini, nakon koje je naš tim imao tri poena prednosti, ostatak utakmice prošao je u dominaciji crnogorskog tima.

Tokom drugog perioda proradili su Marko Simonović i naročito Vlado Mihailović, koji je trojkama i prodorima podizao publiku na noge.

Kao epilog odlične igre rezultat 41:26 na polovini utakmice.

U trećoj četvrtini u dva navrata su trojke vezale Dubljević i Popović, pa je Crna Gora otišla na nedostižnih plus 22.

Do kraja je naš tim rutinski kontrolisao rezultat i došao do pete pobjede u kvalifikacijama za Mundobasket.

U našem timu 20 poena Vladimira Mihailovića, po 15 su ubacili Kendrik Peri i Petar Popović, ali je naturalizovani Amerikanac imao i sedam skokova.

Dvocifreni su bili i Bojan Dubljević sa 12 koševa i osam uhvaćenih lopti, dok je Nemanja Radović dodao 10 poena.

Sa druge strane 20 poena Robersona, 19 je dodao Musa, a 13 Nurkić.

Za tri dana je novi izazov, na parketu sjajne Litvanije koja je slavila u Mađarskoj 88:78.

Sa igrom iz meča sa Bosnom i Hercegovinom, nije nemoguće nadati se trijumfu na Baltiku.