Mladost prošla u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope!

Piše: Reprezentacija.me 889 pregleda Dodaj komentar

Mladost je otvorila ovaj fudbalski dan, i to sjajno kako se samo poželjeti može, eliminisavši jerevanski Gandžasar u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope ukupnim rezultatom 4:0.

Podgoričani su u Jerevanu odigrali muški, čvrsto, sigurno i prije svega efikasno do samoga kraja, što je rezultiralo brilijantnom pobjedom od 3:0, i dokazali da su mnogo bolji tim od Gandžasara.
U prvom meču, sastav Mladena Vukićevića je pobijedio 1:0, golom Milana Đurišića u 57. minutu nakon udarca sa bijele tačke.

Utakmica na “Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht” stadionu koji je bio skromno popunjen, otvorili su gosti sa dva kornera iz kojih nijesu proistekle ozbiljnije šanse po gol protvnika.
Igralo se bez konkretnijih pokušaja sve do 16. minuta kada je prvo Krkotić, pa onda i Petrović šutem sa desetak metara pokušao da ugrozi Meliksektijana ali bez rezultata.

Kroz čitavo prvo poluvrijeme Džangasar je imao posjed lopte od čak 65% koji nije mogao da materijalizuje u gol šanse, zbog defanzivnog pristupa tima iz Podgorice, sve do 33. minuta kada je Memović bombom sa 30 metara uzdrmao prečku gostiju.

U 37. minutu je bila najbolja prilika za Mladost u prvom dijelu, kada je Petrović iz poluokreta šutirao, ali je golman Gandžasara paradom otklonio opasnost.

Ipak, najviše sreće imao je tim iz glavnog grada u smiraj poluvremena kada obično koncetracija popusti. Centaršut sa desne strane, neugodni Klaudir je pobjedao odbrani gostiju, Damir Ljuljanović je već bio savladan, ali je lopta nakon udarca glavom Kaludira otišla pored gola.

Knežević je u nadoknadi zaradio žuti karton, a to je ujedno bio i kraj prvog dijela meča.

Na početku drugog Mladost je diktirala igru, prepustila sredinu terena domaćinu, koji nije uspjevao da probije defanzivni bedem crnogorskog tima.
U 54. minutu kapiten Đurišić je dobio žuti karton zbog prigovora.

Ništa se bitnije nije dešavalo do 62.minuta, tako da su oba trenera reagovala izmjenama i osvježila svoje redove, u Mladosti Bukorac je izašao, Raičević ušao, u Gandžasaru Vbejmar/Harutjunjan.

Čim je ušao, legendarni Ćiro Raičević je imao pokušaj iz utrčavanja, ali lukavi potez crnogorskog velemajstora nije prošao.

Ganžasar je i dalje imao posjed u istim procentima, ali je Mladost više pokušavala, istina bezopasnim šutevima iz daljine.

U 68. minutu Mladost je povela! Krkotić je poslužio Novovića, Novović je ubacio loptu u kazneni prostor, a najbolji strijelac 1CFL prošle sezone majstorski zatresao mrežu rivala.
“Romantičari” su od tog momenta bili potpuni gospodari na terenu i jednom nogom praktično bili u drugom kolu, jer su domaćinu trebala 3 gola za prolaz dalje.

U 77. minutu radovali su se domaći navijači i igrači ali su morali da “ohlade” glave nakon što je pomoćnik mahnuo crveno-žutom zastavicom, a glavni “referee” poništio Harutjunanov gol.

81. minut – druga izmjena u timu Mladosti, izlazi strijelac Petrović, ulazi Stijepović.

U 90. minutu ušao je i Burzo, zamjenio je neumornog i danas izvrsnog Krkotića.

Taman kada se činilo da će se utakmica mirno završiti, Podgoričani nijesu mogli odoljeti a da ne dotuku protvnika. I to ne direktom, već kombinacijom direkt-kroše!

U nadoknadi, naravno iz kontri, u 93. i 94. minutu golove su postigli Kaluđerović i Ćiro Raičević, koji nije mogao a da ne ostavi svoj pečat i stavi tačku na evropsku avanturu Džangasara.