Mladost Donja Gorica novi prvoligaš!

Piše: Reprezentacija.me 860 pregleda Dodaj komentar

Prvi put u istoriji Mladost Donja Gorica igraće Prvu crnogorsku fudbalsku ligu. Klub, koji je osnovan 2019. godine, pobjedom nad Igalom 2:1 u 34. kolu Druge lige matematički je, dva kola prije kraja, obezbijedio prvo mjesto i odlazak u najviši razred našeg loptanja.

Sastav Marka Šćepanovića poveo je na trening kampu Budućnosti golom kapitena i najboljeg strijelca Željka Krstovića, koji je pogodio iz penala u 39. minutu i svojim devetim pogotkom u prvenstvu lansirao Mladost u elitu. Tačku na i u 54. minutu stavio je nakon kornera rezervista Kenan Orahovac svojim premijernim golom ove sezone.

Do kraja je Boško Guzina u 72. minutu potpisao počasni gol, drugi u sezoni, za goste iz Igala.

Mladost je upisala 16. trijumf u sezoni, uz šest remija i devet poraza, što je rezultiralo s nedostižnih šest bodova prednosti ispred Berana, od kojih je ekipa iz Donje Gorice bolja međusobno uz dvije pobjede 1:0 i 0:1.

Istovremeno, drugoplasirano Berane doživjelo je danas četvrti poraz u posljednjih pet utakmica, ovog puta u Kotoru od Bokelja 1:0, pa je slavlje Mladosti moglo da počne. Bokelj je slavio golom napadača Igora Vukčevića u 23. minutu. To je njegova 10. egzekucija, čime se izjednačio na vrhu liste strijelaca sa dvojcem Berana Stefanom Čađenovićem i Dejanom Račićem.

Bokelj je trijumfom od Koma preuzeo treće mjesto, koje vodi u baraž za Prvu ligu. Takođe, Kotorani uz meč manje imaju i tri boda manje od Berana.

Prvi šampion Crne Gore, Zeta, vodila je 0:1 na DG Areni protiv Podgorice golom Aleksandra Krstovića u 31. minutu. Međutim, trijumf Golubovčana spriječio je kapiten Podgorice Luka Maraš, koji je realizovao penal u 83. minutu i drugim golom u sezoni donio konačnih 1:1.

Zeta je u 88. minutu bila blizu novog vođstva, ali su domaći spašavali sa same gol-linije i uspjeli da odole napadima sastava sa Trešnjice.

Grbalj je u 94. minutu golom Žarka Vilotijevića iz penala (četvrti pogodak u sezoni) srušio Kom na Zlatici 0:1 i pobjegao sa devete pozicije, koja vodi direktno u Treću ligu. Sada pomenuto mjesto drži Zeta, koja dva kola prije kraja ima dva boda manje od ekipe iz Radanovića.

Ranije je Nikšić istupio iz lige, pa će Zeta do posljednjeg kola voditi bitku ko će izbjeći ispadanje.

OFK MLADOST DG – IGALO 2:1