Mlađan Janović: Idemo u Barselonu po odličan rezultat!

Piše: Reprezentacija.me 828 pregleda Dodaj komentar

MladjanJanovicSa nestrpljenjem se čeka start šampionat svijeta za vetrpoliste i mečevi crnogorskih ’’ajkula’’, od kojih, opravdano, uvijek očekujemo visoke domete. Crnogorska ekspedicija danas putuje za Barselonu, koja će biti domaćin smotre najboljih selekcija svijeta, a da u jedan od najljepših evropskih gradova putuju sa najvećim ambicijima, poručio je reprezentativac Mlađan Janović.

’’Pripreme su protekle u najboljem mogućem redu. Napokon da su pripreme bile kratke, i da smo za to vrijeme uspjeli da napravimo dobar rezultat na turnirima na kojima smo učestvovali. Uspjeli smo i da podignemo formu, kako fizički tako i taktički.’’

Na startu šampionata, u poneđeljak od 9 sati i 30 minuta, rival će biti selekcija Grčke.

’’Biće teže jer je to prva utakmica, utakmica kojom se otvara Svjetsko prvenstvo. Ovaj rezultat od 11:4 iz Mađarske nije bio realan. Sa njima smo igrali 6:6 u Grčkoj. Očekuje nas sigurno jako težak meč, jer i mi i Španija i Grci, želimo to prvo mjesto u grupi, jer bi tako imali lakši posao u nastavku šampionata, to jest lakši plasman u četvrtfinale.’’

’’Ajkule’’ uvijek idu na medalju, a tako je i sada, jer posjeduju ogroman kvalitet, a i iskustvo, koje ih može odvesti do odličja.

’’Prije su to ipak bile želje, jer je tim bio i mlad, i dolazili smo svi za željom da se dokažemo. Sada smo svi igrači koji igramo u najbolje evropske klubove, i koji smo stasali i imamo veliko iskustvo. Napokon mogu da kažem da u Barselonu idemo sa ciljem da zabilježimo što bolji rezultat nego na prošlim svjetskim šampionatima. Iako nijesmo imali sreće prilikom žrijeba, ne tražim alibi, ali vjerujem da možemo do odličnog rezultata. A imamo i veliki kvalitet.’’

Nakon duela sa Grčkom u poneđeljak, Crna Gora će u srijedu od 21 sat i 30 minuta igrati sa Španijom, a u petak od 17 i 30 sa Novim Zelandom.