Milošević u nadoknadi donio pobjedu Budućnosti, Sutjeska prestigla Dečić

Jedinstvo je u subotu bilo bolje od Jezera 2:0

Piše: Reprezentacija.me 588 pregleda Dodaj komentar

Sutjeska je iskoristila remi Dečića u duelu sa Petrovcem i pobjedom u Danilovgradu preuzela lidersku poziciju nakon 13. kola Prve crnogorske Meridianbet fudbalske lige, dok je Budućnost preokrenula meč protiv Rudara i došla do pobjede golom u drugom minutu nadoknade.

Aktuelni šampion je slavio 2:1 protiv Iskre, golovima Tajrona Konrada i Anta Babića u finišu poluvremena.

Početkom nastavka Francuz Sahli je dobio drugi žuti karton, Iskra brzo smanjila preko Halila Muharemovića, ali su gosti sa desetoricom sačuvali prednost.

Rudar je dugo vodio pod Goricom, golom Talovića. U 60. minutu izjednačio je Mrvaljević, golman gostiju Muminović čuvao remi, sve do drugog minuta nadoknade, kada je rezervista Stefan Milošević efektnim udarcem glavom pogodio za 2:1 i donio svom timu pobjedu nakon tri sušna kola.

Dečić i Petrovac remijem su otvorili subotnji program, na Kampu FSCG bilo je 1:1.

Nikola Zvrko je u posljednjoj sekundi prvog poluvremena doveo goste u vođstvo, efektnim udarcem sa 17-18 metara iskosa sa desne strane.

Početkom nastavka Stefan Denković je iskoristio katastrofalno loše dodavanje Mendija, utrčao u šesnaesterac i lijepo reagovao pred golom rivala za 1:1.

Odličnu debitantsku sezonu nastavio je Arsenal, pobjedom u Baru (1:0), golom Jovana Dašića, koji je ubacio loptu u mrežu, nakon efektnog udarca Boža Markovića.

Mornar je u prošlom kolu iznenadio Sutjesku u Nikšiću (1:1), a zatim doživio novi poraz – sa Iskrom je zakovan na dnu tabele.