Milinković: Nismo zadovoljni rezultatom, Peković: Remi je realan ishod

Piše: Reprezentacija.me 288 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Budućnosti nisu proljećni dio sezone da otvore pobjedom. U derbiju 20. kola „Meridianbet“ 1. CFL Podgoričani na svom tereenu odigrali 2:2 protiv Dečića, ali svakako imaju za čime da žale. Imali su dva gola prednosti, ali nisu u poslednjih dvadesetak minuta uspjeli da ih sačuvaju. Šef stručnog štaba „plavih“ Mladen Milinković rekao je nakon utakmice da nije zadovoljan krajnjim ishodom derbija.

Vrlo dobra i lijepa utakmica, da je više ovakvih u prvenstvu mnogo bolje bismo prolazili u Evropi. Divan ambijent i sjajna podrška navijača – rekao je Milinković i potom dodao:

-Mislim da je dosta dobro prvo poluvrijeme sa naše strane i vrlo loših 25-30 minuta u drugom. Pred kraj utakmica smo pokušali da napadnemo, ali bilo je kasno. Slađi bod pripao je Dečiću. Imali smo sve u svojim rukama, ali nažalost nijesmo uspjeli da sačuvamo to i eventualno postigemo treći gol da riješimo utakmicu. Nije dobro kad u prvom kolu ne pobijedite kod kuće, posebno protiv direktnog konkurenta. Ali, ako budemo ovako igrali 90 minuta, ne bi trebalo da imamo problema na kraju šampionske trke. To sam rekao i igračima. Ostaje žal što nijesmo osvojili tri boda, nijesmo zadovoljni rezultatom, ali moramo biti svjesni da smo imali dobrog rivala – istakao je Mladen Milinković.

Peković: Remi je realan ishod

Nakon prvog poluvremena duela između Budućnosti i Dečića činilo se da je sve izgubljeno za ekipu iz Tuzi. Međutim, nisu tako razmišljali u redovima drugoplasiranog tima na tabeli. Izmjene koje je trener Milorad Peković napravio urodile su plodom – Tuzani su zahvaljući dvostrukom strijelcu Bojanu Matiću uspjeli da stignu prednost domaćina i osvoje veliki bod.

Prva utakmica poslije priprema je uvijek teška i treba vremena da se uhvati pravi ritam. Bila je dobra utakmica, a mi smo u prvom poluvremenu naivno primili golove i ušli u nervozu. U drugom su se igrači podigli, dobili smo ono što smo htjeli od početka, uspjeli da damo dva gola i mislim da je poslije svega remi realan ishod – rekao je trener Dečića Milorad Peković.

Čovjek odluke na ovom meču bio je Bojan Matić. Napadač Dečića je ušao sa klupe u 56. minutu i uspio je da sa dva pogotka svome timu donese pozitivan rezultat.

– Matić je zato i tu. Ne bih istakao samo njega, cijela ekipa se dosta podigla, a bilo je veoma teško igrati protiv Budućnosti i u ovom ambijentu. To govori o našem kvalitetu i karakteru. Moramo da sagledamo zbog čega smo primili golove i dozvolili Budućnosi da diktira ritam. I Matić i svi ostali igrači zaslužuju čestitke za prikazanu igru u drugom poluvremenu – dodao je šef struke Dečića Milorad Peković.